Reklamı Geç
Komşuda Pişer,  Bize de Düşer
Ercüment Tunçalp

Komşuda Pişer, Bize de Düşer

Bu içerik 2138 kez okundu.

Bu atasözünün anlamı; çevremizdekilerin güzel şeylere kavuşmalarının, bizim de bunlardan yararlanma olasılığımızı artırmasıdır. Ancak komşu bazen kötü durumlarla da karşılaşabilir.

Bunun için de söylenmiş güzel bir söz var ; “Komşunun duvarının yanması, seni de ilgilendirir.” (Horace Mann). Zira rüzgarın nereden eseceği ve sönmeyen yangını hangi yöne doğru genişleteceği hiç belli olmaz.

Tedbir almakta fayda vardır. Biz yine uyarı görevimizi yapalım da…

Türk futbolunun geldiği son noktada kulüplerin çöküş nedenleri çok net bellidir.

Taraftar baskısının olduğu bazı büyütülmüş takımlar ve birkaç şehir kulübü,  sporcu performansının peşindedirler.

Diğer bazıları mı ?

Tanıdık menajer birinci tercihtir. Futbolcunun çok önemi yoktur, iyi çıkarsa devam eder, kötü çıkarsa sözleşmesi feshedilir.    
Sevgili Atilla Türker yıllardır onlarca yazı yazdı bu konuda…

Aralarından seçtiğim bir tanesini; 14 Aralık 2017 tarihinde kaleme aldığı önemli yazıyı takdim ediyorum. Elbette kendisinden aldığım izinle…

İşte “Karabük’te karanlık tablo” başlıklı o yazısı :

- “ ‘Bizde daha önce oynayan futbolcular bana mesaj atıyorlar. Vicdanen rahat olmadıklarını söylüyorlar. Çünkü 300 bin lira aldılar ama sözleşmeye 1 milyon lira yazıldı.

- ‘Mesajları tek tek gösterebilirim. Bu futbolcuları arayalım ve soralım. Gerçekleri ortaya çıkartalım. Karabükspor’un yönetiminde bulunan bazı kişiler bu durumu bilemeyebilir ama bilenlerin başında Menajer Bayram Uğurlu geliyor.

- ‘Futbolcu transferinde harcadığımız parayla Süper Lig’de 16. sıradayız ama menajerlere ödenen parada 2. sıradayız. Bazı büyük kulüpleri bile geride bıraktık.’

- ‘Takımda halen oynayan futbolcular arasında düşük rakama imza atıp da sözleşmelerine büyük rakam yazılanları da biliyorum. Bu futbolcular vicdanen çok rahatsızlar.’

Evet... İnanılmaz ağır iddialar bunlar!

Kim dile getirdi? Erol Ünlü... Aynı zamanda Mavi Ateş Taraftarlar Derneği Onursal Başkanı olan Erol Ünlü, geçen hafta sonu yapılan Karabükspor olağanüstü genel kurulunda kürsüye çıktı ve bu ifadeleri kullandı.

Bayağı da alkış aldı!

Zaten bu sözler tutanaklara geçti. Konuşmanın tamamını sanal ortamda bulabilirsiniz.

Bir parantez açayım. Önceki gün Erol Ünlü’yü aradım. ‘Sözünüzün arkasında mısınız?’ diye sordum. ‘Sonuna kadar’ dedi. Hatta elindeki tüm belgeleri hukuki süreç içerisinde ortaya koyacağını ifade etti.

Erol Ünlü’yü dinlerken de, okurken de, izlerken de çok şaşırdım. Bir insan bundan daha çarpıcı ne anlatabilirdi ki…

Detay olacak ama... Erol Ünlü’nün belirttiği Menajer Bayram Uğurlu’yu merak ediyor musunuz! Tanıtayım. Karabükspor’un tüm transferlerinde adı geçen bir kişi... Camiada herkes tarafından biliniyor. Ama şöyle ki! Lisanslı bir menajer değil. Futbol Federasyonu’nda kaydı yok. Ankara’da yaşıyor. Toptancı halinde vakit geçiriyor.

Haliyle sorabilirsiniz! Madem, Bayram Uğurlu’nun lisansı yok, Karabükspor’un sözleşmelerinde hangi lisanslı menajerin adı yer alıyor? Söyleyeyim. Yine Futbol Federasyonu’nun resmi sitesine bakarak cevap veriyorum: Erdem Karagöl... Sözleşmelerde hep Erdem Karagöl’ün adı bulunuyor.

Görünen o ki... Ortada iyi bir dayanışma var.

Bu arada... Karabükspor’un geçen sezon menajerlere ödediği resmi miktarı biliyor musunuz? 5 milyon 640 bin lira... Dediğim gibi, resmi rakam bu.

Bu rakamın yanı sıra ortada son derece ağır iddialar bulunuyor.

Şu bilgileri de aktarayım:

- Karabükspor’un son genel kurulunda başkanlığa Ziya Ünsal seçildi.

- Ferudun Tankut başkanlığındaki eski yönetim ibra edilmedi.

- Mevcut borç 190 milyon lira olarak açıklandı.

- Son 10 yıl içindeki hesapların incelenmesi kararı alındı.”

Teşekkürler Atilla Türker…

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaliteli Peştamal Modelleri
Kaliteli Peştamal Modelleri
Belçika Ligi için flaş karar
Belçika Ligi için flaş karar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi