Reklamı Geç
Zeki Ünaldı'ya Yapılan Ayıptır !
Ercüment Tunçalp

Zeki Ünaldı'ya Yapılan Ayıptır !

Bu içerik 1862 kez okundu.

Zeki Ünaldı Gençlerbirliği’nin eski Genel Kaptanıdır. Göreve gelişleri hep takımın zor günlerine denk gelmiştir. Her seferinde de kulübü o badirelerden kurtarmıştır.

Sezon içinde birkaç defa bu göreve getirilmesini teklif ettim ama çok bilenler tarafından ilgi görmedi.

Sonra ne oldu ?

Hem kulübün kasasındaki 120 milyon lira harcandı, hem de yapılan çöp transferler yüzünden ligde kalmaya yetecek seviye tutturulamadı.

Sonra ne yapılması gerekirdi ?

Bu işi beceremeyenler; sadece takımı düşürdükleri için değil, kulübü de finansal açıdan zora soktukları için camiadan özür dileyerek çekilmeliydiler.

Onlar ne yaptılar ?

Hiçbir şey olmamış gibi olağan kongreyi de teğet geçerek göreve devam kararı aldılar. Elbette işlerinin de kolay olmadığını bildikleri için ve daha doğrusu tribünlerde rahat oturabilmek için saha içine taraftarın kolay benimseyebileceği bir hoca ve bir futbol şube sorumlusu bulmaya karar verdiler.

Birincisinde isabet kaydettiler, Erkan Sözeri ile anlaştılar. İkincisinde de isabet kaydettiler, Erkan Sözeri ile futbolculuğundan beri çok iyi anlaşan Zeki Ünaldı’ya teklif götürdüler.  

Zeki Ünaldı Ramazan münasebetiyle Ayvalıkta yazlığında bulunuyordu. Ben kendi adıma görevi hemen kabul etmesi için ısrarcı oldum.

Sebep gayet açıktı; mevcut şekilde TFF 1. Ligde de kalıcı olma şansı azdı. Neticede Zeki atladı uçağa ve Ankara’ya gitti. Şartlarını söyledi.

İstekleri olmayacak şeyler değildi.

Bir futbol şube sorumlusu alt yapıdan da sorumlu olmayacak mı ?

Çim sahaların bakımına karışmayacak mı ?

Tesislerin kahvehane şartlarından kurtulmasını sağlamayacak mı ?

Yemekhane düzenini yönlendirmeyecek mi ?

Disiplinsiz çalışanı tutup kolundan atmayacak mı ?

Hayır bütün bunları yapmayacakmış.

Peki ne yapacakmış ?

Abi olarak takımın başında duracak, deplasmanlara onlarla beraber gidecekmiş.

Tecrübesiz Başkan futbol şube sorumlusu aramıyor, ana okuluna refakatçi öğretmen arıyor.

Yılların tecrübeli yöneticisi de buna ‘evet’ diyecek ve 5-6 haftada kendini bitirecek öyle mi ? Böylece beceriksizler kervanına o da dahil olacak !  

Neticede bu iş olmadı, olamazdı da…

Güya kendilerine göre teklifi yaptılar ama olumlu cevap alamadılar.

Bütün taraftarlar iyi bilmelidirler ki;bu bir gaz alma operasyonuydu. Zeki Ünaldı kurumsal bir yapıda ‘Abi’ diye bir görev tanımı olmadığını bilmiyor mu ?

Teklifi yapanlar da bu işin olmayacağını biliyorlardı ama dedik ya; dostlar alışverişte görsünler.

Şimdi esas problemli süreç Erkan Sözeri için başlıyor. Mesut Bakkal’ın başına ne geldiyse ve neden geldiyse aynı riskler yeni hocamız için de geçerlidir.

Zira ‘Demokles’in kılıcı’ dışarda hazır bekliyor.

Söylemedi demeyin !

Bir de Başkan’a kendisini biraz daha geliştirmesi için bazı tavsiyelerde bulunacağım. Bir profesyonelle iş görüşmesini yüz yüze yapıyorsanız, olumlu veya olumsuz cevabı da bizzat kendiniz vermelisiniz. Aracı kullanamazsınız.

Ve de o kullandığınız aracı ile “ilerde sizi yönetim kuruluna alacak” diye elma şekeri gönderemezsiniz.

Gördüğünüz gibi sadece insanlara tebessüm ettirirsiniz !

Sonuçta; Zeki Ünaldı’ya yapılan ayıptır ama daha da önemlisi Gençlerbirliği’ne yazıktır.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Coşkun Yurteri     2018-06-03 Ben de ellerine kalemine sağlık Ercüment Tunçalp diyorum. Bir de Profesör Oklitus’un yanılıyor olmasını diliyorum. Zira yazdıkları korkunç ötesi ve insanı ürpertiyor. Ama ne yazık ki bu dedikleri aynıyla vaki olabilir maalesef…
Profesor Oklitus     2018-06-01 Erkan hocayi 5 haftada gonderir su anda sessiz sedasiz ortalikta gorunmeyen Umit Ozati geri getirir bunlar benden soylemesi.O dusurdu o cikarsin diyecekler.Takimi taniyor diyecekler.Diyeceklerde diyecekler.Ozel iliskiler bunlar.Murat cavcav verdigi karardan hala iftihar ediyormu bilmem ama cabuk toparlanip yeniden organize olmasi ve uzerindeki uyusuklugu bir an once atmasi gereken kulup hala tek patron benim ve babamin mali kafasindaki bir adamin basiret seviyesini kendisine kader etmisse bu aci
İlhan Sedan     2018-06-01 Yazının altına sadece imza atılır.Eline sağlık sevgili Ercüment Tunçalp
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hikmet Karaman 'Kimse futbolu düşünmüyor'
Hikmet Karaman 'Kimse futbolu düşünmüyor'
Spor ekranı
Spor ekranı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi