Reklamı Geç
Uzun Lafın Kısası !
Ercüment Tunçalp

Uzun Lafın Kısası !

Bu içerik 2040 kez okundu.

Başkan adayı Arda Çakmak’ın açıklamaları sonrası kulüpten de açıklamalar geldi. Uzun açıklamalarda sitem ve karşılıklı suçlamalar dışında elle tutulur bir şey yok. Hatta Murat Cavcav’ın yazılı açıklamasını sonuna kadar okuyabilen kimse var mı bilmiyorum. Bu kadar uzun bir yazı dikkati dağıtır. Herhalde bir basın danışmanı kontrolünden geçmemiş.

Şimdi biz bütün bunlardan bağımsız olarak bundan sonrası için tahminlerde bulunalım :

1- Sözleşmesi biten sadece 5 oyuncumuz var. Milinkovic, Uğur Çiftçi, Taha, Mehmet Taş, Murat Duruer. Keşke Uğur ve Taha’nın sözleşmeleri devam etseydi. Uğur bedavaya uçup gidecek. Taha ile yeni sözleşme yapılacağını tahmin ediyorum. Diğerlerinin gidecek olması ise kayıp sayılmaz.
2- İlker, Rahmetullah ve Mert 2022’ye kadar kulüpteler. En önemli kazancımız budur.

3- Sessegnon önümüzdeki sezon da bizde gözüküyor. Ancak gitmek istediğini duyuyoruz. Bonservisinden para kazanmak mümkündür.

Hopf da 2020 Mayıs ayına kadar bizde gözüküyor. Gitmek isterse ikinci kazanç kapısı da budur.

Ahmet Oğuz’un sözleşmesi 2021’e kadar devam ediyor. Muhtemelen gider ve bize para kazandırır.

4- Şimdi en fazla zorlanacağımız bölüme geliyoruz. Aşağıdaki isimlerin tamamı kulübün sırtında kamburdur. Issah (2021) ve Zeki Yavru (2020) hariç sözleşmeler Mayıs 2019’a kadar devam ediyor.

İşte bu futbolcular : Khalili, A. İlhan Özek, Scekic, Alper Uludağ, Aydın Karabulut, Deniz Yılmaz, Diallo, Manu, H. İbrahim Pehlivan, Jailton, Claro, Numan Soysal, Ndıaye, Pogba, Sculetic, Serdar Özkan, Palitsevich, Issah ve Zeki Yavru.

Bu 19 kişi içinde süper ligden talep görecek futbolcu yoktur. TFF 1. Ligde ise bizde aldıkları parayı verecek kulüp bulamazlar.

Bu durumda mecburi misafirlikler devam ettiği gibi; ne alt ligin 15 milyon liralık geliri, ne de üç futbolcudan gelecek bonservis bedeli bu ödemelere yetmez.

Yetersiz bakiyenin borçlanmaya neden olacağı kesindir.

Ödeme gecikmeleri durumunda ; Federasyona futbolcu şikayetinde başa gelecek en kötü sonuç transfer yasağı ve puan silmedir.    

Yine şimdiden uyarı görevimizi yapalım da…

Daha önceki eleştirilerimize kulak asmayanlar belki tahminlerimizin tuttuğunu görerek hatadan döneceklerdir.

Ümit etmeye devam ediyoruz.

 


 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasımpaşa-Denizlispor Maçında Korkutan Olay
Kasımpaşa-Denizlispor Maçında Korkutan Olay
57 taraftara yasal işlem
57 taraftara yasal işlem
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi