Reklamı Geç
Ankaragücü'nün Kimseye İhtiyacı Yok
Cengiz Demirel

Ankaragücü'nün Kimseye İhtiyacı Yok

Bu içerik 1793 kez okundu.

Ankaragücü, Osmanlı döneminde Turan Sanatkarangücü ile İmalat-ı Harbiye öğrencilerinin bir araya gelmesi ile kurulmuştur. 

Ankaragücü,  Türk Kurtuluş Savaşı sırasında çok zor koşullarda orduya silah ve cephane sağlayan İmalat-ı Harbiye işçilerinin gayretiyle takım olmuştur.

Ankaragücü, Cumhuriyet yıllarında, başkentin gelişmesi ve özellikle işçilerin artmasıyla birlikte, fabrikalar çerçevesinde dayanışma sandıklarıyla, işçi örgütleriyle birlikte gelişen, sosyal alanda da faaliyet gösteren bir kulüp olmuştur.

Ankaragücü, 1933 yılında bugünkü adı olan Ankaragücü adını alarak, mahalli Ankara Liginde çok kez şampiyon olmuş, profesyonel milli ligin kurulmasıyla da bugüne dek gelen macerasına devam etmiş olan bir tarihtir.

Ankaragücü, İmalat-ı Harbiye çalışanları tarafından desteklenen ve çalışanların bizzat oynadıkları, arması ve kuruluşu ile örtüşen bir semboldür. 

Ankaragücü, şehit veren iki takımdan birisi olarak, “Milli Mücadele” yıllarında ülkeye yaptığı hizmetlerle ön plana çıkmış olan bir mücadele örneğidir.

Ankaragücü, kısacası kurtuluş ve milli mücadeleye destek vermiş bir tarihtir.

Ankaragücü'nün yıllardır vermiş olduğu mücadele de tarihinden gelmektedir. 

Ankaragücü tarihi, mücadelelerle dolu olduğu için, her mücadeleden zaferle çıktığı için yok olmamıştır. 

Ankaragücü adı üstünde Ankara'nın hatta Türkiye'nin gücüdür. 

Bu yüzden bu mücadele burada bırakılmamalıdır. Sonu zaferle biten milli mücadele örneği, mücadeleye sonuna kadar devam edilmeli ve zaferle taçlandırılmalıdır. 

Ankaragücü'nün kimseye ihtiyacı yoktur, sadece ve sadece geçmişinden gelen mücadele ve zafer kazanma ruhuna ihtiyaç vardır. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Wimbledon Tenis Turnuvası da ertelendi
Wimbledon Tenis Turnuvası da ertelendi
FIFA Şampiyonlar Ligi için tarih verdi
FIFA Şampiyonlar Ligi için tarih verdi
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi