Reklamı Geç
Şenol Güneş'e Hiç Yakışmıyor!
Ercüment Tunçalp

Şenol Güneş'e Hiç Yakışmıyor!

Bu içerik 1362 kez okundu.

Saha kenarından bu güne kadar yaptığı baskıları kurnazca kamufle etmeyi başarmıştı. Ancak dünkü maçın sonlarına doğru korku bacayı sarınca maçın 91. dakikasında fiili harekete de döktü. Ahmet Oğuz taç atacak, muhterem kendisine ayrılan bölgeyi terk edip, sahayı sınırlayan çizgi üzerinde Ahmet Oğuz’a engel olmaya çalışıyor. Elbette bunu da kendi oyuncusuna sesini duyurma bahanesiyle yapıyor.

Bu anormal görüntü ekranlara yansıyınca, Beşiktaş’ın medyadaki temsilcileri hemen Güneş’i korumaya aldılar.

Neymiş efendim, “Ahmet Oğuz tacı yerinden kullanmamış, eğer kullanmış olsaymış karşılaşmaları mümkün olmazmış.”

Diyelim ki öyle; hangi futbolcu tacı yerinden kullanıyor. Aynı maçın görüntülerini alıp Beşiktaşlı futbolcuların kaç metre ilerden kullandıklarına bir bakalım. Özellikle uzağa ulaştırmak isteyenler birkaç adım atmadan topu elden çıkartmıyorlar.

Diyelim ki Ahmet hatalı taç kullanıyor, bunu engelleme görevi rakip teknik direktörün mü ?

Bu engellemeyi rakip futbolcu yapsa, sarı kart görmeyecek mi ?

Aynı fiili, kendisine ayrılan bölgeyi terkedip futbol sahasına ayak basarak yapan hocanın cezası daha fazlası olmaz mı ?

Bakın, henüz Aykut Kocaman’ın “tacımızı çaldılar” aşamasına geçmiyoruz bile.

Ümit Özat’a zaman zaman söyledikleri üzerinden kızıyor olabilirsiniz. Ben de bazen kızıyorum. Ancak kendisi inandığını içinde tutamayan ve birilerine yaranmak uğruna düşündüğünden farklı konuşamayan bir yaradılışa sahiptir.

Bu az rastlanan bir özelliktir. Hem de kapı arkasında başka, yüzyüze başka ilişkilerin yaşandığı bu dünyada…

Özat, dün akşam maçtan sonra olayı geçiştirmek istemesine rağmen yine de “Güneş’in tacı kullandırmamak amaçlı müdahalesi olduğunu” söyledi.

Ümit Özat’ın futbolculuğu zamanında yönetici olduğum için onu iyi tanıdığıma inanıyorum. Birisine kırıldıysa bunu belli etmemesi mümkün değildir.

Onsekiz yıl önce eski futbolcumuz Tolga Doğantez’in İzmir Efes Otelindeki düğünündeyiz. Takım kaptanımız Ümit Özat’ın da o sıralarda rahmetli Başkanımız ile arası biraz limoniydi.  

Ortalığı düzeltmek için müzikle arası iyi olan ve sesi de çok güzel kardeşimizi sahneye davet ettim. Ancak Başkan’a yüzünü dönmeden türküyü söyledi ve bir kişi hariç herkesin alkışını aldı.

Ümit böyle bir karaktere sahiptir, kızabilirsiniz ama asla silip atamazsınız !      

Bizim için önemli bir maçtan sonra neden bu konuya değindiğime gelince; Şenol Güneş’i entelektüel birikimi olan bir eğitimci, Özat’ı ise onun dengi olmayan, henüz pişmemiş genç bir çalıştırıcı olarak gösterme gayretleridir.

Hiçbir şey uzaktan göründüğü gibi değildir, yakından bakmak gerekir.   

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivasspor sakatları Ankaragücü maçında riske etmeyecek
Sivasspor sakatları Ankaragücü maçında riske etmeyecek
Ankaragücü'ne Öztürk, Gençlerbirliği'ne Kardeşler
Ankaragücü'ne Öztürk, Gençlerbirliği'ne Kardeşler
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi