Reklamı Geç
Gençlerbirliği Ve Hacettepe Vites Artırıyor
Ercüment Tunçalp

Gençlerbirliği Ve Hacettepe Vites Artırıyor

Bu içerik 1765 kez okundu.

Üzüntülerimiz geride kaldı. Özat’ın ve takımının yenilmezlik serisi 9 maça çıktı.

Canı gönülden kutluyorum. Şimdiye kadar ki temkinli oyun ilk defa rakibi boğma safhasına geçmiştir. Ligin başarılı takımı olarak gösterilen Göztepe kalemize gelemedi, Hopf en rahat maçını oynadı.

Rakip maç boyunca kaleye tek şutunu 90. dakikada bir serbest vuruştan sağladı.

Tek kale maç olduğunu söyleyebiliriz. 3-0 lık skor maçın hakkı değildi. Direkten dönen ve kalecinin kurtardıklarının yarısı gol olsaydı, 5-6 ve daha fazlası mümkündü.

Ligin ilk yarısında Ahmet Oğuz ve Uğur Çiftçi dışında devamlı performansa pek  rastlayamazken, ikinci yarı Manu ve Jailton ağırlık koymaya başlamıştır. Bu iki kişinin performansını bu noktaya taşıyan hocayı takdir etmek gerekiyor.

Sessegnon’un katkısı ile de takımın en az yarısı sürükleyici rol üstlenmiştir.

Aydın Karabulut’un ve Pogba’nın önümüzdeki haftalarda gerçek güçlerine  ulaşacağını ve bu sayının giderek artacağını düşünürsek korkularımızdan uzaklaşabileceğimizi de rahatça söyleyebiliriz.       

Bu haftadan itibaren 12 lig maçımız var. Maç başına 1 puan bizi 37 puana ulaştırır ve düşme çıtasının üzerinde tutar.  Ancak daha fazlasını yapacak gücümüz de vardır.

Orijinal bir santraforu olmayan bu takımın imece usulü ile gol ürettiğini unutmayalım. Sevindirici olan, bu iskelete 2-3 takviye ile önümüzdeki sezonu da garantiye alan kadroyu oluşturabiliriz. Paramızı da eski seviyesinde tutabiliriz.

Sevindirik olup Hacettepemizi unutmadık.  

Şampiyonluğa adım adım yaklaşıyorlar. Bir rekor da onlara aittir. Tam 16 haftadır yenilmiyorlar. Lider Gümüşhanespor ile fark sadece 3 puandır ve 3 hafta sonra onlarla Ankara’da oynuyoruz. Bu maç dönüm noktası olabilir.

Bütün taraftarlarımız bu maçta eksiksiz tribünde yerlerini almalıdırlar.

İlk maçta Gümüşhane’de yenilmeyen Hacettepe’nin, seyirci desteği ile neler yapabileceği ortadadır.

Mustafa Kaplan’ı da bu başarısından dolayı kutluyorum.

Daha önce yaptığımız bütün eleştiriler bu günler içindi. Bütün kurşunları boşa harcayan ve buna rağmen birbirlerini yüreklendiren camiaların durumları ortadadır. Bütün gelirleri TL olan ama bütün giderlerini euro ile yapanların sonu yaklaşmaktadır.

Bu bakımdan sadece sportif başarı değil finansal başarı da birlikte gelmelidir. Ülkemizde bunu sağlayabilecek kulüp sayısı gittikçe azalmaktadır.

Biz aynı yerde kalmalıyız. Zira puan olarak şimdilik önümüzde olan ama transfer yasağı ve puan silme cezaları ile arkamızda kalacakları da dikkate almak gerekiyor.     

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tatar....     2018-02-26 yazıyı iyi oku Yazar, nelere dem vuruyor, sayın köşe yazarı. Sonra savunmaya geç.Ümit hoca başarılı bir şahıstır, diğer şeyleri beni ilgilendirmez(yüz kızartıcı şey yaparsa*YAPARSA* o hariç)
Yazar     2018-02-25 O günün şartları ile bu günün şartları aynı mı ? ara transferde bu becerinin gösterilebileceği belli miydi ? Buna rağmen 43 puan hala uzak bir ihtimaldir. Düşmekten kurtulalım ve mutlu olalım !
Tatar....     2018-02-23 *Hedef 43 puan !* 16.12.2017 tarihli yazıyı hatırladınız mı?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'in rakibi Kopenhag oldu
Başakşehir'in rakibi Kopenhag oldu
Futbolda Haftanın Programı
Futbolda Haftanın Programı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi