Reklamı Geç
Kayan ayakkabıların sırrı !
Ercüment Tunçalp

Kayan ayakkabıların sırrı !

Bu içerik 2007 kez okundu.

İki sene önce İstanbul’a giderken formaları unutanlar, bu sefer de ayakkabıları unutmuşlar !

Nerden öğrendik ?

Kızdığı zaman ağzından çıkana dikkat etmeyen kaç kişi var bu futbol aleminde ?

İki kişi, birisi Gençlerbirliği’nde, diğeri Beşiktaş’ta…

O sayede Şenol Güneş’ten öğrendik. “ayakkabıları yoktu, 10 çift ayakkabı verdik” diyor muhterem. Yardımı gizli bırakmıyorlar yani…

Ey bizi dilenci durumuna düşüren zevat, hadi başınıza kakılmasını önemsemiyorsunuz, peki nasıl krampon verdiklerini de sorgulamıyor musunuz ?

Alın maçın kaydını bir kere de bu gözle seyredin, rakip ayakta kalırken bizimkilerin nasıl kaydıklarını izleyeceksiniz.

Koskoca İstanbul’da gece yarılarına kadar açık AVM’ler var. Bütün markaların depoları bu şehirde.

Bir saat içinde temin edilebilecek malzeme rakipten istenir mi ?

Hadi paraya kıyamadınız, Kasımpaşa ve Başakşehir kulüpleri hemen yakınınızda. Fenerbahçe’den isteseniz, ‘Beşiktaş’ı devre dışı bırakın’ diye en iyisinden 50 çift gönderirler.

Peki rakipten isterseniz ne olur ?

Size avantaj sağlayacak ayakkabıyı değil, kendilerine avantaj sağlayacak ayakkabıyı koşa koşa getirirler.

Devamlı söylüyoruz, “böyle başa böyle tarak” diye. Acemilerin eline kalmış bir kulüpte sakın çalışanlara kızmayın, psikolojik olarak rahatlama var !

Eğer Fenerbahçeli Özat alınganlık gösterip Şenol Güneş için; “Maç oynanıyor, hakeme ‘Fenerbahçe maçında bunları veriyorsunuz’ diyorlar. Adam kafayı Fenerbahçe ile bozmuş” demeseydi ve Güneş de bu sözlere “Rakibin 10 çift ayakkabısını biz verdik. Nasıl bir saygısızlık yapmışız, bilmiyorum. Küçük insanlarla uğraşırsanız küçük kalırsınız” cevabını vermeseydi gerçeği öğrenemeyecektik.

Güneş’in son cümlesinde uygun gördüğü sıfata dikkatinizi çekerim. Üzerine alacakların da dikkatine sunarım.


 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
kamil     2018-02-01 Cumhuriyetle yaşıt kulübümüz, Türk sporuna olan katkısı, Türk sporuna kattığı değerlerle ve duruşuyla taraflı tarafsız kamuoyunca yıllardan bu yana centilmen sıfatı ile anılmıştır. Bu hem taraftarımızın tribünde yarattığı aile ortamı hem de kulüp politikamız gereği bizim de onurla göğsümüzde taşıdığımız bir sıfat olmuştur. Bu sebeple de Ankara’da rakip takımları centilmence misafir etmiş, rakip takımlardan da gittiği deplasmanlarda aynı şekilde karşılık görmüş; o karşılığı göremese de centilmence mücadele ile sonuçlardan bağımsız olarak sahadan ayrılmıştır. Salı akşamı Vodafone Park’ta Beşiktaş JK Başkanı Sayın Fikret Orman ve Yönetim Kurulu Üyelerinin , Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimize göstermiş oldukları misafirperverlik ve nezaketleri için teşekkür ederiz. Benzer bir misafirperverliği rakip teknik direktör tarafından yedek kulübemize bir hoş geldiniz ziyareti ya da farklı şekillerde göremesek de futbolcularımız ve teknik ekibimiz centilmence mücadeleden vazgeçmemiş , mücadelenin sonunda da kazananı kutlamıştır. Aldıkları 3-1’lik galibiyetten dolayı rakibimizi tekrar kutlarız. Maç sonu rakip teknik direktörün yaptığı açıklamalar yaşça “büyüklük” sıfatının arkasına gizlenemeyecek kadar hatalı ve şaşırtıcıydı. Ayrıca Şenol Güneş’e gelen her dostça uyarı ya da hatırlatmaya “büyüklük” sıfatıyla siper olanlara şunu da hatırlatmak isteriz; 22 Eylül 2015 tarihinde oynanan Gençlerbirliği – Beşiktaş maçından sonra merhum onursal başkanımız İlhan Cavcav’ın hakemle ilgili yorumunu kasteden Şenol Güneş’in , “Cavcav hakemi görmüş mü ki… Uzağı görebiliyor demek, iyi” cümlesi kendisinin de bu kavramlara olan bakış açısını gösteriyor. Maç sonunda sebebini bilmediğimiz bir şekilde “Saygısız olduğumuzu söylediler, nasıl bir saygısızlığımız oldu bilmiyorum. Ayakkabıları yoktu 10 çift ayakkabıyı biz verdik. Bizi yenseler bizim ayakkabılarımızla yeneceklerdi” açıklaması ile “sözde” bir lütuf örneği sergilemesi ise kamuoyunun takdiridir. Ancak biz hatırlatmak isteriz ki; saygı, “10 ayakkabı verilerek(!)” kazanılmayacak kadar önemli bir olgudur. Ayrıca iddia edildiği gibi bir ayakkabı alışverişi olmamış, futbolcularımız sahaya kendi ayakkabıları ve malzemeleri ile çıkmıştır. Ayakkabılar verilmiş olsa dahi; yapılan iyiliğin bu şekilde konuşulması, amiyane tabirle başa kakılması da bir o kadar söyleyeni küçülten söylemlerdir. Beşiktaş gibi saygın ve büyük bir camianın teknik direktörü olması bile Şenol Güneş’in son dönemdeki davranışlarını ve açıklamalarını örtme konusunda yeterli olamıyor. Şenol Güneş’in Bursaspor’da, yani bir Anadolu takımında iken “İstanbul’un havası kirli” cümlesini kurduğu dönemki hisleri baki mi bilmiyoruz ancak kendisinin o ima ettiği havadan etkilendiği çok açık. Umuyoruz ki en kısa sürede bu durumdan çıkar ve yine herkesin sevdiği , saydığı Şenol Güneş olarak Türk futboluna katkı vermeye devam eder. Gençlerbirliği Spor Kulübü
Abdurrahman Kirmizi     2018-01-31 Senol bey o sozleri Baba Cavcava edecektiki o zaman gorecektik alacagi cevabi. Kulubun profili hocasiyla yonetimiyle dogrudan baglantili ve orantili. Hoca diye basimiza getirdigi pazarlamacinin tek gelisimi Sirbistandan Fransa REZERV ligini transfer pazari diye hedef almasi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi