Reklamı Geç
Birlik beraberlik böyle mi olur ?
Ercüment Tunçalp

Birlik beraberlik böyle mi olur ?

Bu içerik 1732 kez okundu.

Gençlerbirliği kötü yönetiliyor. Sonuçta takım 17. sıraya düşmüş, 4 yönetim kurulu üyesi, 7 divan kurulu üyesi istifa etmiş, taraftar ise yönetime ve hocaya istifa çağrısı yapıyor.  

Peki kulübü tarihinin en kötü günlerine götüren Başkan ve yönetimi ne yapıyor ?

Camianın birlik ve beraberlik içinde olmasını diliyor ve söylüyorlar.

Başka ?

Kasımpaşa maçından önce de Divan, Denetleme ve Disiplin Kurulu Üyelerini protokol tribününden yasaklıyorlar. Yaptıkları açıklamada, ‘bundan böyle protokol tribününe yönetim kurulu üyeleri ve misafirlerinin dışında kimsenin alınmayacağı’nı bildiriyorlar.

Hani deseniz ki; ‘kapasite yetersizliği nedeniyle yönetim kurulu üyeleri dışında girişi engelliyoruz’. Sevimsiz bir açıklama olsa da buna fazla itiraz gelmez.  

Ancak işin içine ‘misafir’ girince iş değişiyor. Genel Kurulca seçilmiş kişiler misafir bile sayılamazken, amca oğlu, askerlik arkadaşı misafir kategorisine girebiliyorlar öyle mi ?

Burası Ali babanın çiftliği mi ?  

Galatasaraylı olan Gençlerbirliği yöneticisinin Beşiktaşlı misafiri protokol tribününe girebilecek, seçilmiş kurul üyeleri ve eski yöneticiler giremeyecek !

Hem birlik beraberlik isteyeceksiniz hem de ceza keseceksiniz öyle mi ?

Bu zihniyet yeni de değildir. On sene boyunca İstanbul’daki protokol tribünü davetiyelerini dağıtmış bir eski yönetici olarak, belli kişilerin yanlarında getirdiği rakip takım taraftarı misafirleriyle nasıl mücadele ettiğimi eskiler iyi bilirler.

Buna rağmen yediğimiz gollerden sonra bizim koltuklardaki sevinç gösterilerini engellerken çok zorlanırdık. Ülkemizde bir başka kulüpten benzer örnek kimse bana gösteremez.

Şimdi bir tarafta böyle bir gerçek varken, esas soruna bakalım.  

Neredeyse doğduğundan beri Gençlerbirliği taraftarı olan Zeki Celasun’u, Doğan Akpınar’ı dışlayacaksınız, naylon üye yaptığınız misafiri ağırlayacaksınız.

Sonra da kalkıp “birlik beraberlik” edebiyatı yapacaksınız.

Aklımızı mı yedik, sizlerle hiç birlik beraberlik olur mu ?

Ancak karşınızda güçlü bir beraberlik olmalı ki bu badireden kulübümüz ilelebet   kurtulabilsin.  

Enteresan bir başka duyum aldım. Medyanın, transfer harcamalarının hatalı yapıldığını dillendirmesine karşı, bu misafirlerden birisi (eski yönetici) “harcıyorsa babasının parasını harcıyor, size ne” diye bir laf etmiş.

Bu kişiye Dernekler Yasasını iyi okumasını ve Disiplin Kurulu ile de iyi geçinmesini tavsiye ediyorum.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi