Reklamı Geç
Yetmez Demirören yetmez!
Ercüment Tunçalp

Yetmez Demirören yetmez!

Bu içerik 1098 kez okundu.

Futbol Federasyonunda seçim var. Aday sayısı fazla olsa da, biat edenlerin imzalarını cebine koymuş tek aday var, Yıldırım Demirören…

Hani bütün ülkenin tribünlerinde, “Yeter Yıldırım Demirören Yeter” ortak sloganının ilham kaynağı. Taraftarı “yeter” diyen kulüp yöneticileri ise “yetmez, göreve devam” diyorlar. Peki acaba hangi taraf haklı ?

Türk futbolu 1. torbadan 4. torbaya bu Sayın Başkan zamanında düştü. Avrupa Kupası elemelerinde 4. sıradayız. En son maçımızda, grubumuzun sonuncusu Kazakistan’ı 1-0 zor
yendik. Sayın Başkan hala zaman kazanmaya çalışıyor ve hayal pompalıyor, ”kalan maçların tamamını alıp play of oynamaya hak kazanacağız” diyerek.

Kendisi dışında herkes bizim sadece eleme maçları oynayacağımızı çok iyi biliyor.

Zira Faroe Adaları ile aynı torbada komşu olmuşuz. Bu ülkenin nufusu ancak orta boy bir stadımızı dolduracak kadardır, sadece 49.000 kişi.

Ama Hollanda’yı, İzlanda’yı, Çek Cumhuriyeti’ni hiç fire vermeden yeneceğiz. Adama gülerler !

Sayın Demirören’in en çok kullandığı kelime “plan” olmasına rağmen, böyle bir gayretinin hiç olmadığı yaşanarak görüldü. Altı yabancı ile oynatmaya başlayıp sonra beşe indiren de, bir gün yabancı sınırını tamamen kaldıran da kendi yönetimidir. Kimse sormaz mı ;”neden sınırı indirme ihtiyacı duydun ve neden birden kaldırdın” diye.

Bu sezon, her sezon sonunda olduğu gibi düşen takımlar yoklamaya başladılar ve “düşme kaldırılsın, önümüzdeki sezon lig 21 takımla oynansın” talebini Sayın Başkan’a ilettiler.
Peki ne olması lazım ?

“Bu saçma sapan isteği duymamış olayım, o zaman geçen sene düşenler ne olacak, PTT liginde play of oynamış ama kaybetmiş olanların hakkı ne olacak ?” filan demesini beklersiniz değil mi ?

Hayır, “siz kulüpler olarak kararınızı verin, biz uygulayalım” diyerek oy avcılığını tercih etmiştir.

Tribünde futbol seyircisi bırakmayan da kendisidir. Promosyon yapıp seyirci sayısını artırmak yerine, neredeyse vize koyup engellemenin peşine düşmüştür. Yakında “simokinsiz veya damsız girilmez” şartı getirirlerse kimse şaşırmasın.

Şikeyle mücadele yerine koruma kalkanı oluşturmak ve kulüp lisans sistemini işletmeyip kulüplerin UEFA tarafından Avrupadan men edilmesine sebep olmak da bu yönetimin icraatlarındandır.

Ama bütün bunlara rağmen en şiddetli muhalif Trabzonspor Başkanı bile hamur gibi olmuş, bir adet kupa alacağının peşine düşmüşken, o da yandaş takılmaya başlamıştır.

Daha ne olsun değil mi ?

Herhalde daha yapacak çok iş olduğunu görüyorlar, ilerde duran 5. torbaya, 6. torbaya da göz kırpıyorlar.

Onun için Yetmez Demirören yetmez !

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor ekranı
Spor ekranı
Futbolcuların kız arkadaşları ile çok sevişiyor
Futbolcuların kız arkadaşları ile çok sevişiyor
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi