Reklamı Geç
Taraftarın böylesi!
Ercüment Tunçalp

Taraftarın böylesi!

Bu içerik 1128 kez okundu.

Bir taraftar grubu düşünün ki; gönül verdiği takımın sporcusu parasını alamadığı için sahaya çıkmasın, hükmen yenilgi alsın ve de bu duruma o kitle sessiz kalsın.

Dünyada bunun bir örneğini daha aradım, bulamadım. “Alışılmış bir durum mu acaba?” dedim ve araştırdım, aynı gerekçe ile antrenmana çıkmayan ekiplere rastladım ama maça çıkmayanına hiç rastlayamadım.

İnternet ortamında forumlara baktım, bu konuda birtek Gençlerbirliği taraftar görüşüne tesadüf etmedim. Bunun yerine, bu sezonu 5. teknik direktörle tamamlayan ve takımı sahaya çıkmadığı için hükmen yenilgi alan bu kulübün başkanına “Yılın en iyi futbol yöneticisi” ödülü verildiğine tesadüf ettim.

Zannediyorum, seçme ve yerleştirmedeki başarısı ile branşlar arasında kurduğu sağlıklı koordinasyon bu ödülü almasını sağlamıştır !

Bırakın isyan etmeyi, hesap sormayı, tam tersine alkışla ve ödülle gaz verme işlemi bütün hızıyla devam ediyor. Hadi artık bıkkın olan taraftarları, mücadeleyi bırakanları ve ümitsizliğe kapılanları bir tarafa ayırıyorum. Yoğun iş ortamında, geçim savaşında ekmeğini suyunu vermediğiniz insanları sporun içine kolay çekemezsiniz.

Hadi o sessizliğe saygı duyalım.

Ancak bazı taraftarların ön sıralarda yer kapmak için hasarlı kaportayı parlattıklarına ve alt yapı olayını iyice abarttıklarına şahit oluyoruz.
 

Gençlerbirliği taraftar forumlarından izleneceği gibi; sezon başında bir arkadaşımız bu seneki kadroyu “son otuz yılın en iyi kadrosu” ilan etmişti. Ben de taraftar kimliğimle, bunun komik bir iddia olduğunu ve sezon sonu geldiğinde gerçeklerle yüz yüze gelineceğini belirtmiştim.

Evet, sezon sonu geldi ve alınan 40 puanla artık başka söze gerek kalmadı değil mi ?

Yoksa, 66 puanla lig üçüncüsü olduğumuz 2002-2003 sezonunu ve Avrupa’da estiğimiz kadroyu nereye koyacağız?

Evet ama muhterem hala iddia ediyor; “bizim kadro kalitesi Beşiktaş’tan geri değil” diye. Kendisi mühendis olmasına ve matematikten iyi anlamasına rağmen, 69 un 40 dan büyük olduğunu inkar etmeye çalışıyor. Be kardeşim sen yine alkışa devam et ama birisine destek olayım derken kendi kariyerine neden yazık ediyorsun ?

Şimdi “otuz yılın en iyi kadrosu” bir yana, en verimsiz kadrolardan olduğunu gösteren kriterleri sunuyorum.

1- Bu kadro sezonu 5. hoca ile bitirdi. Peki bu kadro istikrarını kim sağladı ?

2- Bu kadro sezonu 40 puanla ve +2 gol averajı ile bitirdi. Neredeyse attığı ile yediği gol eşit olan bir takım olağanüstü övgüyü hakedebilir mi ?

3- Bu puan, Gençlerbirliğinin 18 takımla ve 3 puan esasına göre oynanan son 21 sezonun en kötü 5 sonucundan biridir. İstatistikler yalan söyler mi ?

4- Bu kadro son 8 maçta sadece 1 galibiyet alabilmiştir. İstikrar, kalitenin kardeşi değil midir ?

5- Maçların bitmesine bile sabır gösteremeden hocayı gönderenler de başarısızlığı tescil etmemiş midir ?

6- Hala inat edenler; “küme düşmekten kurtulunca mücadeleyi bıraktılar” safsatasına sarıldılar.

Yahu avukatlığına soyunduğunuz müvekkilinizi biraz tanısanıza. Puana kafayı takmaz ama her galibiyete 1 milyon tl para veriliyor ve bu onun en çok önemsediği bir konudur.
Profesyonel futbolcu patronunu memnun etmezse başına ne geleceğini bilmez mi ?

Ey çekirdekçi taraftar; “otuz yılın en iyi kadrosu” nun nefesi yetmedi nefesi…

Yoksa küme düşmesi kesinleşenler bile ucunda para olduğu için son güne kadar mücadeleyi bırakmadılar, görmediniz mi ?

Tebaa olmadan önce taraftar olmak lazım biraz !


ERCÜMENT TUNÇALP

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi