Reklamı Geç
Sakat mantık !
Ercüment Tunçalp

Sakat mantık !

Bu içerik 2159 kez okundu.

Her kulüpte yönetime talip olacak kişiler mumla aranırken, bizim kulüpte ise daha muhalefet oluşmaya başladığı an “kulübün parasına göz dikenler” şeklinde yaftalama alışkanlığı vardır. 

Ellerinde nasıl bir terazi varsa; yönetimde olanların ve yönetmeye talip olanların ayrı ayrı paraya olan iştahını ölçmede ustalaşmış bu ahlak bekçileri !

Yönetimde iken makbul olan kişilerin, yönetimden ayrılınca tu kaka olması bu sakat mantığın ürünüdür. 

Bu insanların bir günde huyu değişmeyeceğine göre, görevdeyken yaptıkları hatalar neden cezalandırılmaz ve anında camiaya ilan edilmez ?

Bunu yapmayanların ve yapmayanları eleştirmeyenlerin daha sonra söz hakkı olabilir mi ? 

İlk göreve geldiği zaman desteklediğim bir Başkan’ı, yaptığı önemli hatalar sebebiyle eleştirince mi yönetimine göz dikmiş oluyorum ? 

Defalarca ifade ettim, tekrar ediyorum; benim kulüp içinde herhangibir göreve talip olmam söz konusu değildir. Herhalde beni taraftar olmayan yöneticilerle karıştırdınız. Bu günden itibaren benim adımı her hangi bir Başkan adayının listesinde gören bu yazıyı önüme koyabilir. Ancak ölene kadar  Gençlerbirliği’ne olan ilgimi kimse engelleyemez ve sesimi de kesemez. 

Bu kulübü kendi dükkanım olarak görmüyorum, yaşama sevincim olarak görüyorum ve korkuyorum, “bu sevinç üzüntüye dönüşecek” diye.

Bir kısım gözü kapalı çekirdekçi taraftarın bunu anlamasını beklemiyorum. Ancak ağızlarından düşürmedikleri, “kulübün parası” efsanesinden geriye bir şey kalıp kalmadığını iyi araştırmalarını tavsiye ediyorum.  

Para, Avrupa’da estiğimiz, lig üçüncüsü olduğumuz yılların güçlü kadrolarıyla azalmadı da, bu yıl yapılan çöp transferlerle (oynatılmadan tazminatla gönderilen futbolcular) neden azaldı acaba ? Hiç merak etmiyor musunuz ? 

Hem de yayın havuzundan gelen kaynak bir hayli artmasına rağmen…  

Beni tanıyanlar iyi bilirler, ben kimsenin adamı olmam. Siyasette de, kulüp yönetiminde de kayıtsız şartsız kimsenin peşinden gitmem. Hakedene hakkını vermekten de vazgeçmem.  

Kafamda elbette Gençlerbirliği Başkanı olmayı hakeden Ankaralı bazı işadamları var. Onların tavrını görmeden isimlerini söylemem. Belli olunca da  kendi fikrimi söyler, kimse için ısrarcı olmam. 
Yönetimde olan arkadaşlar ile ayrılan arkadaşlar arasında da yaptığım bir ayrım yoktur. Başkan dahil hepsi saygıdeğer insanlardır.  

Ancak Başkan hiçbir uyarıyı dikkate almadan yaptığı yanlış transferlerle kulübü küme düşme noktasına getirmiştir. İtirazım bunadır. 

İşte birlik olmak böyle bir şeydir. Yoksa ‘birlik olacağız’ diye su alan tekneyi kurtarmak yerine, hep beraber batmayı beklemek değildir.  

Bu bakımdan ortadan sallamak yerine, benim gibi sebepleri ortaya koymalısınız. Şimdiye kadar söylediklerimi çürütebiliyor musunuz ?  

Gerçek taraftar olarak fason üyelik sistemini içinize sindirebiliyor musunuz ? 

Örneğin herhangi bir taraftar; kendi alt yapısındaki değerler dururken, Fenerbahçe alt yapısında yedek bekleyen bir futbolcunun kadroya dahil edilmesini hiç sorgulamaz mı ?  Oynama ihtimali bulunmayan bu futbolcuya ödenen çakıl taşı mı ?  Hani kulübün parasını en çok siz düşünüyorsunuz ya…
Sonra da bunun üstüne su içen siz çekirdekçiler gerçek taraftarsınız, buna itiraz eden ben ise bozguncuyum öyle mi ?

Adaletinizi sevsinler ! 

Gençlerbirliği kültürünün, seviyeyi muhafaza etme konusunda bu azınlığa yardımcı olmasını diliyorum.  

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi