Reklamı Geç
Murat Cavcav istifa, Özat istifa !
Ercüment Tunçalp

Murat Cavcav istifa, Özat istifa !

Bu içerik 1621 kez okundu.

Hakan Kaynar’ın basın açıklaması olmasaydı, önemli bir maç arifesinde bu yazıyı yazmayacaktım.

Ancak değilmi ki, istifa daveti Gençlerbirlikli olmamaya ve hatta yabancıların tribüne sızmasına bağlanmıştır (Başkan, Özat ve Kaynar tarafından) bize de hemşehrilerimizi aydınlatma görevi düşmüştür.

Önce kendimden başlayayım. Tam 55 yıllık Gençlerbirliği taraftarıyım, 40 yıllık kulüp üyesiyim, 10 yıl İstanbul Temsilciliği, 6 yıl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım.

Başlıktaki slogan bana aittir. O görevler terk edilene kadar da tekrarlamaya devam edeceğim. Gerekçeler önceki yazılarımda var.

Göstermelik transferlerin ne amaçla yapıldığını benim aklım almıyor. Aldığı kadarını da dilim söylemeye varmıyor.

Kısacası envanterimizde yer alan en az 10 kişinin ne bizim maç kadrolarına girme şansları vardır, ne de bir başka süper lig takımına geçme ihtimalleri…

Peki bu gereksiz stoğu neden taşıyoruz acaba ?

Yani konu daha iki haftada mızıkçılık yapmak değildir. Filmin sonu gözüküyor.

Yoksa kimse sıfır puanlı Alanyaspor ve Osmanlıspor için bir şey söylemiyor. Çünkü o kadroların bunu telafi edeceği biliniyor.  

Geçen haftaki Konya misafir takım tribününe gelecek olursak, çoğunu tanıyorum. Benim kadar sıkı taraftarlar. Ağızlarından herhangibir kötü söz duymadım. Sadece iki kişiyi istifaya çağırdılar. Ne yani, bu hakkı kullanmayacaklar mıydı ?

Ben de onları sessiz kaldıkları için zaman zaman eleştiriyorum. Acaba hangimiz daha haklıyız ?   

Bir sürü işe yaramaz transferi yaptıran hoca, Konya’daki kötü futbolun ardından özür dilemek yerine taraftarlara gider yapmıştır. Bunda şaşılacak bir şey yoktur. Daha önce Ankaragücü’nde, Mersin’de, Samsun’da yaptıklarıyla aynıdır.

Başkana gelince; kendisine özgü bir açıklama yerine, hocanın sıradan ve özensiz açıklamaları üzerinden kopyala-yapıştır yapmayı tercih etmiştir. İşte bizi esas korkutan da budur.

İşveren işçisiyle tek vucut olmuşsa denetimi kim yapacaktır ?

Anlaşılıyor ki; Hakan Kaynar da kulüpteki görevi ile kaliteli mesleki kariyeri arasına sıkışmış ve maalesef birincisini tercih etmiştir.  

Açıklamadan iki cümle çok dikkat çekicidir.

“Başka gündemlerin peşinde bağırıp çağıranlar olabilir. Bir sezonluğuna tribünde görevlendirilmiş yabancı sesler olabilir” demiş.

Bu bir itiraf olsa gerek. Bizim tribüne, ancak yakın zamanda delege kaydedilen Fenerbahçeli, Galatasaraylı ve Beşiktaşlı taraftarlar gelebilir. Bunların kim olduklarını da kaydı yapanların bilmesi gerekmez mi ?  

“İyi niyetli sitemlerinizi başkalarının planlı dalaverelerine kurban etmeyin” çağrısı neyin nesidir ?  Dalavereyi yapacaklar kimlerdir ?

Açık konuşun, biz de bilelim ve onları kulübümüzden uzak tutalım.

Evet son satırda belirtildiği gibi “bütün bir camia olarak sorumluluğumuzu bilmeli ve ona göre hareket etmeliyiz”. O zaman yukarda sözünü ettiğim ‘taraftarımız olmayan delegeler’i silerek sorumluluğunuzu önce siz yerine getiriniz.   

Bu yazdıklarımın tamamı Fenerbahçe maçından bağımsızdır. Herhalde en az beraberlik alırız. İnşallah galip de geliriz. Ancak gönlümün söylediğini aklım bir türlü kabul edemiyor.

“Vardar kadar olamıyor muyuz ?” sorusu ise içimi acıtıyor !

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor ekranı
Spor ekranı
Futbolcuların kız arkadaşları ile çok sevişiyor
Futbolcuların kız arkadaşları ile çok sevişiyor
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi