Reklamı Geç
İzaha muhtaç transferler !
Ercüment Tunçalp

İzaha muhtaç transferler !

Bu içerik 2066 kez okundu.

Devamlı yazıyoruz, ‘Gençlerbirliği menajerlerin en sevdiği kulüptür’ diye !

Ocak ayında alınan sekiz futbolcudan beşi sadece antrenmanlarda oynamışlardır.

Kulüp bir özel mülkiyet olmadığına göre bu tuhaf durumun sebepleriyle açıklanması, en azından sorumluların öne çıkıp özür dilemesi gerekirdi.   

Sonra da ; Başkan’ın bu olaydan ders çıkartıp içinde bulunduğumuz transfer sezonunu iyi yönetmesi beklenirdi değil mi ?

Ne gezer, bu önemli işin kalitesinin daha da düşmesinin baş sorumlusudur. Nerede kulüplerinde oynamayan, hatta sorun olan futbolcu varsa toplanma yeri Gençlerbirliği kulübü olmaya devam ediyor.     

Bu sebeple sezonun Murat Cavcav ile zor geçeceği çok net ortadadır.

Zira bu kulüp huzurevi olmak yerine, puan mücadelesi verecek yetenekli sporcuların toplandığı bir kurum olmalıydı.

Yeni transferlerin tamamını değerlendirmeyeceğim. Bu gün sadece iki yeni transferi bilgilerinize sunacağım. İçinizden; bu futbolcuları Gençlerbirliği’ne değil de, Hacettepe’ye bile uygun gören bir kişi çıkarsa ilgililerden özür dileyeceğim.

Son transferlerden Alper Uludağ Akhisarspor’dan bize gelmiştir. 2016-17 sezonunda oynadığı lig maçı sayısı sadece 1 dir. Sakın şaka yaptığımı zannetmeyin, son bir seneyi dinlenerek geçirmiştir.

2015-16 sezonunda oynadığı yarım sezonda ise sadece 3 lig maçında yer almıştır. Yani Akhisarspor kulübünde kaldığı 1,5 sezonda toplam 4 lig maçında oynamıştır.

Dolayısıyla bir ilçe takımı olan bu güzide kulübümüze yetmeyen performans bizim Başkan’a yeterli gözükmüştür !

Şimdi buradan açık açık söylüyorum; bu transferin yapılmasını öneren kişinin ve bu futbolcuyu getiren menajerin iyi niyetli olduklarını düşünmüyorum.

Bu transferle kadro kalitesinin daha da artacağını zanneden Başkan’ın (kendi ifadesidir) ise bu görev için yeterliliğini tartışmaya açıyorum.

Daha bitmedi.

Fenerbahçe U21 takımının yedek futbolcusu Erdi Can Şehit son sezonda yer aldığı maçlara 70.dakikadan sonra dahil olmuştur. İlk 11’ de yer aldığı birkaç maçı da tek devre oynamıştır.   

Oturduğum semt Fenerbahçe olduğu için Dereağzında oynanan maçların çoğunu takip ediyorum. Şimdiye kadar bu futbolcu benim dikkatimi hiç çekmedi.

Peki bizim yöneticilerin dikkatini nasıl çekti acaba ?  

Geçtiğimiz sezon bizimle oynanan tek maçta izlendiyse, adı geçen futbolcu  maçın 84. dakikasında oyuna dahil olduğuna göre orada ne görülmüş olabilir ?

İlk devredeki maçta da yer almamış zaten.

2015-16 sezonunda Kartalspor’a kiralanmış ve sadece 2 maçta yarımşar devre oynamış. Başka lig maçı yok. Yani ortada görünen bir performans da yok.

Eğer Fenerbahçe U21 takımından futbolcu alacaksanız yedeklere sıra gelir mi ?

Gelmeyeceği çok net ortadadır. Herhalde aynı ligi üçüncü sırada bitirmiş olan Gençlerbirliği U21 de oynayan kardeşlerimize ve Hacettepe’de oynayan kardeşlerimize yetkililerin anlatacağı birşeyler olmalıdır !  

Bu hafta 2017-18 İlhan Cavcav sezonu başlıyor. Bizim açımızdan zor geçecek bir sezonun öncesindeyiz.

En yetkili ağızdan transfer çalışmalarının bittiği belirtildiğine göre, düşmeme mücadelesi vermeye namzet takımlar arasında olacağımız netleşmiştir.

Bütün eleştirilere kulağını kapatıp bildiğini okumaya devam eden Murat Cavcav ile bu işin yürümeyeceğini bu günden söylüyor ve kayıt altına alıyoruz.

Malum, teker kırıldıktan sonra yol gösterenler çok olacaktır.

Biz zamanında görevimizi yapalım da…

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İhtiyar keçi     0000-00-00 Ben hep söylüyorum ve iddaa ediyorum başkan futboldan anlamaz diye.Hele akıl hocası Aykut Akalın olduktan sonra işimiz Allaha kaldı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor ekranı
Spor ekranı
Futbolcuların kız arkadaşları ile çok sevişiyor
Futbolcuların kız arkadaşları ile çok sevişiyor
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi