Reklamı Geç
Murat Cavcav'a açık mektup
Ercüment Tunçalp

Murat Cavcav'a açık mektup

Bu içerik 1833 kez okundu.

Değerli kardeşim Murat,

Hem kulübümüzün istikrarlı çizgisinin devamı için, hem de babandan aldığın bu emaneti koruyarak ikinci bir Cavcav imajı yaratman için bazı uyarılar yapmayı görev bildim.

Görüyorum ki etrafında bu uyarıları yapmak yerine seni alkışa alıştıran bir zümre var. Çekirdekçi taraftar dediğimiz bu azınlıktan asla hayırlı bir sonuç çıkmaz. Sana da en büyük zararı bunlar verir.  

Seni seven bir renktaşın olarak, hoşuna gitmese de bu görevi yapacağım.

İlhan Cavcav’ın oğlu olmakla ne kadar övünsen azdır.

Ancak sen bir İlhan Cavcav değilsin. Sakın “ben de onun oğluyum aynı yoldan giderim” yanlışına kapılma, daha alacağın çok yol olduğunu bil.  

O ülkemizde futboldan en iyi anlayan birkaç kişiden biriydi.

Sende, onun bildiklerinin henüz dörtte biri yok.

Bu bakımdan onun yaptığı gibi bildiğini okuyamazsın.

Üstelik o bile hepimize görevler verir futbolcu izletirdi. Demek ki görüşümüzü dikkate alırdı. Senin ise haydi haydi bilenlerden görüş almaya ihtiyacın var. Sakın kabuğuna çekilme. Daha da önemlisi kendi fikrine göre kararlar alma.

Cambaz menajerlerin rahmetliye bile ne numaralar çektikleri hepimizin malumudur. Sakın onlarla tek başına muhatap olma.

Ara transfer sezonunda yediğimiz kazıkları sakın unutma. Yine de ben tekrar hatırlatayım.  Jonathan Ring, Agon Mehmeti, Renato Baruffi (Bady), Umut Sözen, Murat Duruer, Anıl Karaer, Etien Velikonja ve Luccas Claro. Bu 8 futbolcu içinde son ikisi hariç süper lig seviyesinde futbolcu var mı ?

Bunların alınması için olumlu görüş bildirenlere güvenin devam ediyor mu ?

Aldırdığı futbolcuyu oynatamayan hocaya bunun hesabı sorulmuyor mu ?  

Bir Kulüp Başkanı’nın; çalıştırdığı hoca, futbolcu ve diğer çalışanlar tarafından övülmesi bizim coğrafyada çok görülen bir durumdur, sakın bu tavırlara aldanma. Hatta en çok bu tip davranışlara karşı dikkatli ol.

Seni eleştirenlere ilk gün kızsan bile daha sonra haklı olduklarını gördüğünde saygı bile duyabilirsin. Ancak yağdanlıkların yağı hiç bitmeyeceği için onların gerçek yüzünü hiçbir zaman göremezsin.

“Kulüp içinde dengeleri bozmayalım” diyerek performansı cezalandırmayı bırak. Hayatın hangi bölümünde denge var ki ?

Bütün takım birlikte işi yavaşlatsa ve çalışmasa denge olur ama başarı gelir mi ?

Hepsinin birlikte aynı performansı göstermesi ise neredeyse imkansızdır. O zaman da suyu getirenle, testiyi kıran aynı gelire mi sahip olacaklar ?

Bir takımda 2 milyon euroluk futbolcu da olur, 200 bin euroluk futbolcu da. Rafta kestane balı var kavonozu 80 lira, çam balı var kavanozu 10 lira.

Sezon sonu elden kaçan Serdar Gürler, Selçuk Şahin ve Aydın Karabulut olayında bu yanlış tezin kurbanı olduk. Bu stratejiyi hemen değiştirmelisin.    

Bir hoca, kulübün her türlü işleyişi hakkında konuşamaz. Başkan’a ve yöneticilere ait sahalara girmesine asla izin verme.

Trabzonspor’da oynayamadığı için bize gelmiş bir futbolcu, daha tek resmi maça çıkmadan, basına gitmek istediği kulüpleri sıralıyor. Kulübümüzün ismini dahi ağzına alamayan bu tarz sporcu kırıntılarına bu asil formayı giydirme.  

Bu seneki transferleri övüyorsun, o konuda da aldanıyorsun. Geldikleri 2. Lig seviyesindeki takımlarda bile süre alamayanlar, üst liglerde ise 15 dakika yer bulabilenler ve ahbap çocuklarından oluşan bir kadro ile bir yere varılamayacağını kısa zamanda göreceksin.

Ligin başındaki birkaç maçtan sonra, 8 Eylül’e kadar bu hatayı düzeltmelisin. Gitmesi gerekenleri en azından kiralayarak, yerlerine de nokta transferler yaparak seneyi kurtarabiliriz.

Yoksa çok geç olacak ve bu fırsat kaçtıktan sonra da paramızın hiçbir kıymeti kalmayacaktır.

Selam ve sevgiler.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasımpaşa-Denizlispor Maçında Korkutan Olay
Kasımpaşa-Denizlispor Maçında Korkutan Olay
57 taraftara yasal işlem
57 taraftara yasal işlem
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi