Reklamı Geç
Gençlerbirliği'nde yanlış işler
Ercüment Tunçalp

Gençlerbirliği'nde yanlış işler

Bu içerik 2107 kez okundu.

2017 yılı Gençlerbirliği için tam bir yaprak dökümüdür. Ocak ayında ilk onbirin değişmez oyuncularından Landel, Ahmet Çalık, İrfan Can Kahveci, Bogdan Stancu ve Ante Kulusiç ile yollar ayrılmıştı.

Haziran ayında ise ikinci devre takımı sırtında taşıyan Serdar Gürler ve Aydın Karabulut gittiler. Selçuk Şahin gitmek üzere. Etti mi 8 ?

Peki bunlar giderken kimler geldi ?

Geçmiş yazılarımızda değindiğimiz için tekrar etmeyelim ama tamamı PTT liginde kadroya zor girecek vasat oyuncular…

Bu yazıda; sadece Ocak ayında alınmalarına şiddetle karşı çıktığımız ve sebeplerini tek tek açıkladığımız 2 örneği görüşlerinize sunacağım.   

Santrafor olarak arayıp bulduğumuz Arnavut futbolcu Agon Mehmeti, toplam 3 dakika oynadıktan sonra (şaka yapmıyorum) Haziran ayında lütfen gönderildi.

Peki bu zararın faturasını ödeyecek bir sorumlu yok mudur ?

Yönetici böyle bir rezaleti takımına yaşatmışsa istifa eder. Etmezse Başkan o kişiyi görevden alır. Bunların hiçbirisi olmuyorsa taraftar olayı kafasında çözer zaten !

Bu futbolcunun yetersiz olduğunu daha ilk günden iki defa yazmışım, alttaki arşivde var.

İşte 4.02.2017 tarihinde kaleme aldığım “Sergen Yalçın-Ümit Özat farkı” başlıklı yazımın içinden bir paragraf :

“Agon Mehmeti adında bir santrafor alınıyor. Araştırdım; bu futbolcu 16 takımlı Norveç ligini 14. sırada bitiren Stabaek’den geliyor. 2016 yılında 24 maçta yer almış, 4 gol ve 1 asisti var. İnternet ortamında bu gollerden üçünü seyrettim, ikisini kalecinin olmadığı boş kaleye yuvarlıyor. Hocamız benim kadar araştırma yapmamış olacak ki, ‘6 maça 1 gol düşen’ istatistiğe sahip santrafora onay vermiş. Oysa ceza sahası içinde en amatör santrafor eli cebinde dolaşsa bile çarparak, dokunarak bu kadarı olurdu  zaten. Nitekim bizde orta saha oyuncusu olan Serdar Gürler 17 maçta 7 gol atmış. En azından ona ayıp olmuyor mu ?” demişim o tarihte.     

Peki benim yaptığım bu araştırmada ulaşabildiğim sonuçlara, yetkili birinin ulaşması o kadar zor muydu ?

İhmal bununla da sınırlı kalmamıştır. Aynı yazımda Umut Sözen ve Murat Duruer’in yetersizliklerini de uzun uzun sıralamışım.

Özellikle Umut Sözen’in 2012 yılı başında Ankaragücü’nden ayrılıp Kayserispor’a gittiği andan, bize geldiği 2017 yılı başına kadar 5 yıllık süredeki performans verilerini paylaşmışım. Kayserispor’da 5 maçta sadece 197 dakika oynaması, 2013 yılının tamamında Karabükspor’da sadece 2 süper lig maçında ve birer dakika (bu da şaka değil) yer alması, 2014 yılından bu yıl başına kadar da 3 PTT ligi takımında (Manisaspor, Adana Demirspor, Altınordu) mesai harcaması, alt ligde bile çok az sayıda maçta 90 dakikayı tamamlayabilmesi bizim yönetimin dikkatini çekmemiş !  

“Hoca istedi” diyorlar. Böyle bir performansa onay veren hocanın lafı dinlenir mi ?   

Yıllardır defalarca kazık yediğimiz söylenen menajerler ile alışverişi devam ettirenler bunun sebebini açıklayabilirler mi acaba ?  Merak edenlere tercüman oluyorum.  

Başka sorum yok !

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mustafa demir     2017-06-17 Yaa mübarek yıllardır başkanlığa aday ol diyoruz bi türlü kabul etmiyon.cavcav da öldü.Tam zamanı değil mi?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaliteli Peştamal Modelleri
Kaliteli Peştamal Modelleri
Belçika Ligi için flaş karar
Belçika Ligi için flaş karar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi