Reklamı Geç
Ankara'nın proje takımları
Ercüment Tunçalp

Ankara'nın proje takımları

Bu içerik 1637 kez okundu.

İlki TED Ankara Kolejliler, ikincisi Türk Telekomspor dur. İkisinin de ortak özelliği peş peşe Spor Toto Basketbol Süper Ligi’ni terketmeleridir.

Yeni düşenden başlayalım. 2016-2017 sezonuna son sırada başlayan Kolejliler bu istikrarını hiç bozmadan, bütün haftaları son sırada geçirerek bir alt lige düşmüştür.

Son gelişme hoca değişikliğidir. Yeni teknik adam Cem Akdağ’ın söyledikleri ise oldukça ilginçtir.  “Biz bir proje takımıyız. Kolej yeniden bir yapılanmaya ihtiyaç duyuyor. Maddi anlamda dev bütçeyle, profesyonel Türk ve yabancılarla değil, kendi bünyemizdeki genç oyuncularla yola çıkacağız. Alt yapılarda Türkiye’de son derece başarılı sonuçlara imza atmış bir TED Kolejliler var. Hedefimiz orta sıralar ve iyi sonuçlar alabilirlerse play-off’a kalmak olacaktır” diyor. Yani Akdağ kendisi de sportif bir başarıya inanmıyor. Peki bir spor kulübünde böyle strateji olabilir mi ? 

“Olursa olur, olmazsa can sağlığı” gibi bir hedef konabilir mi ? 

İkincisi, benzer şekilde Türk Telekomspor’da ‘Proje Takımı’ olduklarını açıklamıştır. 

Yurtspor haberinde okumama rağmen inanamadım. “Türk Telekomspor Yeşil Giresun Belediye’nin haklarını alamazsa, proje takım olarak ligde 17. takım olarak yer alacak. Bu durumda Türk Telekomspor genç oyuncularla Spor Toto Basketbol Süper Lig’inde mücadele edecek” diyor haberde. Evet bu da inanılır gibi değildir. 

Zira;

1- 17. takım hangi statüye göre lige dahil edilecektir ? 

2- Yarın emsal göstererek lige dahil olmak isteyen 18. Proje takımına ne denecektir ?

3- Gençlerden oluşan bu yerli kadro, çoğunluğu iyi yabancılardan oluşan ekiplerle nasıl mücadele edecektir ? 

4- Her maçta büyük ihtimalle 100 üstü sayı yiyen bir takım nasıl motive olacaktır ? 

5- Avrupa’nın önde gelen böyle bir ligi, bu şartlarda değerini nasıl koruyacaktır ? 

6- Hadi TED Kolejliler ‘sponsor bulmakta zorlanıyorlar’ diyelim, ülkemizde birçok spor kulübünün sponsoru olan Türk Telekom, kendi kulübüne mi kaynak bulamayacaktır ? 

Neticede; ‘proje takımı’ demenin, “yatırım yapamıyoruz, sponsor da aramıyoruz” demekle eş anlamlı olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. 

Böylece Ankaralı basketbol severlerin hentbola, voleybola geçiş yapmaları, en azından buna hazırlıklı olmaları mecburiyet halini almıştır. Öyle ya, proje takımına proje taraftar ilaç olabilir. Tribünde resim gibi görüntü ile sonuçtan bağımsız desteği de sadece alt yapıdan sporcular ve aileleri verebilir. Yoksa bilet alarak gelip, her maçta yenilgiyi seyredecek bir taraftar grubunu bulmak fazla iyimserlik olmaz mı ? 

Türkiye Spor Toto Basketbol Liginde Gaziantep, Giresun, Uşak gibi illerin, Bandırma ve Büyükçekmece gibi ilçelerin takımları varken artık Başkent’in takımı yoktur. 

Olsun, bizim de artık proje takımlarımız olacak…

Aniden karşınıza çıkarlarsa şaşırmayın diye bu günden uyarmak istedim. 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'in rakibi Kopenhag oldu
Başakşehir'in rakibi Kopenhag oldu
Futbolda Haftanın Programı
Futbolda Haftanın Programı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi