Reklamı Geç
Hoca başarılıdır
Ercüment Tunçalp

Hoca başarılıdır

Bu içerik 2033 kez okundu.

Gençlerbirliği’nin lig sıralamasında 7. basamağa gelmesi değildir beni heyecanlandıran. Takım sonuçtan bağımsız olarak enerjik ve hareketli bir tempo yakalamıştır. Bu durumu yaratan hocamızdır.

Elindeki malzemeyi iyi tanıyor ve rakibin aciz kalacağı durumda oyunu kimlerin değiştirebileceği üzerine kurgu yapıyor. Zira forvetsiz bir takım olduğumuz bilinen bir gerçektir. Bu bakımdan,  sahaya iyi yayılan ve aynen basketboldaki “toplu hücum, toplu savunma” felsefesinin hakim olduğu bir düzen benimsenmiştir.  

Açıkca bu kadarını asla beklemiyordum.

Önümüzdeki haftalarda puan kaybedeceğimiz maçlar elbette olacaktır. Ancak yukarda belirttiğim sistemin aynen devam edeceğinden hiç şüphem yoktur.  

Elbette etkisiz oyunlarından şikayetçi olacağımız futbolcularımız vardır ama düştükleri yerden kalkmasını bildikleri için onları konuşmanın da zamanı değildir.

Ümit Özat’ı eleştirdiğimiz taraf sahanın dışıydı ve kameralar karşısındaki söylemleriydi. Onu da sadece teknik konularla sınırlaması memnuniyet vericidir.

Dünya’da mükemmel insan yoktur, kendisini geliştirmeye açık insanlar vardır. Bu bakımdan da iyi yoldayız.

Gençlerbirliği taraftarının isteği; düşme tehlikemiz olmasın, ilk beş hedefi daim olsun” dur.

Bir spor kulübünün kalıcı başarısı için dirayetli ve aynen takım gibi enerjik, her üyesinin katkı verdiği yönetim kademelerine de ihtiyaç vardır. Takıma yapılacak transfer kadar yönetime yapılacak transferlerin de önemi inkar edilemez. Bu gün ona da kavuşmuş bulunuyoruz. Örneğin Hakan Kaynar’ın gitmesi hataydı, tekrar dönmesi kazanç olmuştur.

Sadece son günlerde Beşiktaş, Başakşehir ve Karşıyaka Kulüpleri bünyesindeki iletişim kazaları ne demek istediğimi anlatıyor herhalde.

Kurumların iletişim kalitesi sportif başarıyla direk ilgilidir. Bu bakımdan kolej takımı gibiyiz, siyasetin girmediği bir kulübüz, hiçbir kulübe benzeme gayretinde değiliz, ağzından kötü söz çıkmayan bir taraftara sahibiz.

Sonuçta iyi yoldayız.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mustafa demir     2017-04-30 Ercüment dede,söylediğim dün akşam gerçekleşti.1 puana kimse sevinmesin.o da rakibin verdiği 1 puandır.
mustafa demir     2017-04-29 Ercümet Dede,sen futbolu unutmuşsun.Hoca başarısızdır.sezon sonunu bekle.
mustafa demir     2017-04-24 Ercüment dede,Takım başarılı falan değil.Kümeye oynayan takımıyenmek hüner değildir.
Tatar..     2017-04-23 Ümit hoca tükürdüğünüzü yalatıyor ya ona çok seviniyorum. Ön yargılı olmayacaksın sabr edeceksin ona göre yazacaksın. ders vermek niyetinde değilim (haddin de değil ) sadece güvenmek gerek kendi adamlarımıza...
Tatar..     2017-04-23 Ümit hoca tükürdüğünüzü yalatıyor ya ona çok seviniyorum. Ön yargılı olmayacaksın sabr edeceksin ona göre yazacaksın. ders vermek niyetinde değilim (haddim de değil ) sadece güvenmek gerek kendi adamlarımıza...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi