Reklamı Geç
Bir mahsun mor menekşe !
Ercüment Tunçalp

Bir mahsun mor menekşe !

Bu içerik 1960 kez okundu.

Önce Ankaralıyız. Ankaragücü’nün şampiyonluk sevincine ortak oluyoruz. Gençlerbirliğimizin ve Hacettepemizin rahatlaması da huzur veriyor. Malum, menekşe morlarımız alkaraların küçük kardeşidir. Bu sene bizi biraz heyecanlandırdılar ama Mustafa Kaplan hızır gibi yetişti ve sınıfı geçmelerini sağladı.

Hacettepe bizim gençlik yıllarımızdan bir güzel sayfadır. Rahmetli Başkanımızın Gençlerbirliği’nden önce Başkanlığını da yaptığı bir kulüptür.

Bıçkın delikanlıların mahallesi olan Hacettepe;  60’lı yıllarda istimlaka uğrayıp hastaneler bölgesi yapılınca birinci yıkımı, Ankara’nın üst liglerdeki temsilcisi olan kulübün zor günlerinde ise Keçiören’e taşınması ile ikinci yıkımı yaşamıştır.

İstimlak kararı, sert abileri Ankara’nın dört bir yanına savursa da hepsini birleştiren bir ortak değer vardı, Hacettepe…  

Hiç değilse o ismin yaşatılması gerekiyordu ve bütün camiamızın ortak fikriyle, Allaha şükür seneler sonra hâlâ ayaktadır. Bu gün hayatta olanlar ve onların çocukları bu sayede, Oftaş’ın Hacettepe olmasıyla duygusal mirası elde tutmayı sürdürüyorlar.

Rahmetli Baskın abinin (Soysal) o kaledeki duruşu ile verdiği güven, Onursal Uraz, Çetin Güler, rahmetli güvercin Nuri (Toygün), küçük ve büyük Suphilerin verdiği futbol zevkinin tadı hâlâ damaklarımızdadır.

Hani görmeyene bazı şeyleri anlatmak o kadar kolay değildir. Baskın abi daha sonraki senelerde Ankaragücü formasını da giydi. İstanbul’da 8 kişi ile Fenerbahçe’yi yendikleri bir maç var ki; o büyütülmüş takımların tarihinde öyle bir maç henüz yok.

Üçüncü Ankaragüçlü oyundan atıldığında skor 1-1 idi. Kale kapalı olduğu için  geçemediler, sarı Mehmet (ben hâlâ öyle bir bek görmedim) topu götürdü (çünkü pas vereceği adam kalmamıştı), ortaladı ve Köksal galibiyet golünü attı. Böyle mucizeler yine gerçekleşebilir. İnanmak, başarmanın yarısıdır.    

O günleri geri getiremeyeceğimize göre o formayı yaşatmak hepimizin görevidir.

Çocukluğu ve gençliği Ankara’da geçen rahmetli Kayahan’ın o güzel şarkısı, 4-2 lik son galibiyetin şerefine Hacettepemize gelsin ;

“Akşam oldu penceremde

Yorgun rüzgar esiyor, geçiyor

Renkler suskun

Bir mahsun mor menekşe

Ağlıyor mu ne

Gölgelerin kollarında

Hatıralar halka halka

Ben ona tutsak

Nerde nerde en son çizgi nerde

Nerde nerde çarem nerde ?”

Çare, bu seneden ders çıkartmaktır ve daha çok çalışmaktır.         

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivasspor sakatları Ankaragücü maçında riske etmeyecek
Sivasspor sakatları Ankaragücü maçında riske etmeyecek
Ankaragücü'ne Öztürk, Gençlerbirliği'ne Kardeşler
Ankaragücü'ne Öztürk, Gençlerbirliği'ne Kardeşler
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi