Reklamı Geç
Transferde hata yapma lüksümüz yok
Ercüment Tunçalp

Transferde hata yapma lüksümüz yok

Bu içerik 2023 kez okundu.

Sezonluk ürün alımına başlamadan önce depodaki ürünlerin satışını planlamak, iadelik-imhalık kısmı ayırmak ve dip bucak temizliği yapmak kuraldır.

Biz de o sırayı takip ederek Gençlerbirliği’nde gideceklerin envanvanterini yapıp geleceklere yer açmalı ve bunu da iyi araştırma ile sonuca ulaştırmalıyız.  

Önce yönetim hatalarından kaynaklanan sonuçlarla yüzleşelim:

Ara transfer döneminde önemli hatalar yapıldı. Ekibin ilk onbirinden Ahmet Çalık, İrfan Can Kahveci, Stancu, Landel ve Kulusic gittiler. Kısaca takımın omurgası…

Böyle bir toptan satış sezon ortasında yapılamazdı ve görülmüş bir olay değildi.  

Ocak ayında gelenlerin bu boşluğu dolduramayacağını ilk günden söylemiştik.

Geçen ikibuçuk ay sonunda haklılığımız tescillendi. Esasında bunu görmek için fazla bir gayrete de gerek yoktu. Fulbolcuların geçmiş performans değerleri internette birçok kanalda sergileniyordu. Biz de öyle yaptık, orada gördüğümüzle tahminimizi  oluşturduk. Öyle ya, Gençlerbirliği ayarında olmayan takımlarda bile varlık gösteremeyen bu kardeşlerimiz nasıl olup da bizde başarı göstereceklerdi ?

Dolayısıyla hiç sürpriz yaşanmadığına göre; Agon Mehmeti, Ring, Murat Duruer ve Umut Sözen’e şimdiden teşekkür edilmelidir.

Kuraldır; sezon sonunda sözleşmesi bitecek futbolcular arasından, ümit vadedenlerin anlaşmaları daha o sezonun başında yenilenir. Serdar Gürler, Aydın Karabulut ve Palitsevich böyle futbolculardır. Bu saatten sonra bu kardeşlerimizle anlaşma ihtimali yok denecek kadar azdır. Zira hasat zamanı geldi ve piyasa açıldı.

O piyasa da çok yukarlarda oluştu. Oysa zamanında daha makul bir fark ödenerek elde tutma imkanı olabilirdi. Tekrar altını çiziyorum; kadronun geneli için hemen hemen yakın fiyatlar tespit etmek çok yanlış bir stratejidir. İki kişilik üretim yapan futbolcuya iki kişilik ücret ödenebilir, kimse de buna itiraz edemez.

Kronik yetersizliklere de çare üretilmelidir. Scekic, Matei, Ferhat Görgülü, Orhan Şam kardeşlerimiz de faydalı olabilecekleri takımlara  geçiş yapmalıdırlar.

Selçuk Şahin’in sözleşmesi bir yıl daha uzatılmalıdır. Zira ilerleyen yaşına rağmen bal yapmaya devam etmektedir.

Anıl Karaer ve Vedat Muriç’e gösterdikleri gayretlerinin hatırına, yetersiz performanslarına rağmen biraz daha şans verilmelidir.

Görüldüğü gibi öyle veya böyle yolların ayrılması gereken 10-11 futbolcumuz vardır.

Alt yapımızdan 2-3 takviye ile asgari ihtiyaç 7-8 iyi transferdir. Daha sonraki aşamalar için bu tespitin erken yapılması çok önemlidir. Yoksa yine seri sonu ürünlerle yetinme ihtimalimiz vardır. Eğer Süper Lig'de üst sıralar hedefleniyorsa, bu saatten sonra ekibe dahil olacak futbolcular iyi süzülmelidir. Cambaz menajerlerden uzak durulmalıdır. Unutulmamalıdır ki; eli sıkı alıcıya elde kalanlar pazarlanır.  

Sadece kalemizde sorun olmadığı açıktır. Bu bakımdan daha şimdiden Hopf’un bir sene sonra bitecek sözleşmesi uzatılmalıdır. En önemli problem santrafor yokluğudur. Elimizdekiler yeni sezon için ilaç olamazlar. Defans ve orta sahadan boşalacaklar da düşünülürse en zor yılı yaşayacağımız ortadadır.  

 

 

    

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaliteli Peştamal Modelleri
Kaliteli Peştamal Modelleri
Belçika Ligi için flaş karar
Belçika Ligi için flaş karar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi