Reklamı Geç
Ankaragücü ve Mustafa Gönül
Ercüment Tunçalp

Ankaragücü ve Mustafa Gönül

Bu içerik 1166 kez okundu.


İstanbul medyasından bir yeni yetme, kulaktan dolma bilgilerle sol görüşünü sporun gündemine monte etmiş. Ve şimdiye kadar ilk defa; Bolu- Ankaragücü Türkiye Kupası final maçında ofsayt gerekçesi ile iptal edilen golü de Evren’e bağlamış.

Bak kardeşim o gün Bolu’da tribündeydim. Açık ofsaytı bütün gözler gördüğü için hiç üzerinde durulmamıştı. Nereden buldun çıkardın ?

Bir ikinci lig takımı, finale gelene kadar senin köşenden her gün methiyeler düzdüğün Beşiktaş’ı, Fenerbahçe’yi de elemişti. Bütün bunlar hakem kararı ile olsaydı acaba kimin sesi daha fazla çıkardı ?

Kenan Evren Fenerbahçe taraftarıydı ve kongre üyesiydi. Bir şeyi sallarken nerelere vurduğuna dikkat edeceksin. Veya biraz daha fazla araştırma yapacaksın.
12-Eylül darbesinde hapihanelere sadece solcular mı dolduruldu ?

Madem ki spora siyaseti bulaştırdın, o zaman bunu da cevaplaman gerekir. Ankaragücü Kulübü sana gereken cevabı verdiği için aynı şeylere değinmeyeceğim. Ancak eksik kısmı tamamlamak şart oldu.

Kenan Evren alınan kararın sonuç kısmında yer alıyordu. Esas bu sıradışı başarının ödüllendirilmesini isteyen ve tuttuğunu kopartan bir vali vardı.

Başkent tarihinin ve de özellikle bizim için 1 numaralı valisi Mustafa Gönül…

Beş sene önce vefatı arkasından kaleme aldığım yazıdan aktarıyorum :

“Emekli Vali ve Anayasa Mahkemesi yedek üyesi Mustafa Gönül’ü kaybettik.

O eski Ankara Valisi değil, Ankara’nın Valisi ve hamisi idi !

Akla arada ne fark olduğu gelebilir. Söyleyeyim...

Ankara Valilerine sadece törenlerde rastlarız. Protokolde yerlerini alır, bazen milli bayramlarda bir araç içinde ve Garnizon Komutanı ile birlikte halkı selamlarlar. Bazen de futbol maçlarında ve çoğunlukla İstanbul’dan bir kulübün sempatizanı olarak, yine protokolde Ankara Valisine ayrılan koltuktan takımlarını seyrederler.

Ankara’nın Valisi ise Ankaralı ile yaşar, Ankaralının duygularıyla hareket ederdi. Ankaragücü bir alt lige düştüğünde de onu izlemeyi sürdürürdü. Yapılan mücadeleye omuz verirdi.
Ankaragücümüz 2. ligdeyken; şimdiye kadar hiçbir kulübün ulaşamadığı Türkiye Kupasına ulaşması onu harekete geçirmiş ve bu istisnai başarının ödüllendirilmesi için Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in kapısından ayrılmamıştı.

Bazı aklıevvellerin “Ankaragücü Kenan Evren’in torpiliyle bir üst lige çıkartıldı” savı, bunun için doğru değildir.

Ankara’nın Valisi; bu kupayı kazanmanın, sıradışı bir başarı olduğunu ispatlamış ve karşılığında da sıradışı bir ödül için ısrarcı olmuştur.

Genç Ankaralı sporseverler için belirtmeliyim ki; bu desteği, görevde olduğu 1980-84 yılları ile de sınırlı kalmadı. Gerçek Ankaragüçlüydü ve hep o sevgiyle yaşadı.

Son günlerinde; hastanede üzerine giydirilen Ankaragücü formasından duyduğu haz, taraftar sitelerimizdeki fotoğraflarından izlenebilir.

Bizler; hatırladığımız son elli yılda, Ankara halkı ile bu kadar iç içe, gönül gönüle olan başka bir vali görmedik.

Buradan, ailesine ve yakın arkadaşım olan yeğeni Celal Gönül’e başsağlığı diliyorum.

Ankaranın bağrında, Ankaralının gönlünde rahat uyu Sayın Valim”

Torpilcilerin sözcüleri Ankara kulüpleri o kadar da sahipsiz değildir !

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivasspor'tan lig için flaş teklif
Sivasspor'tan lig için flaş teklif
Futbolun kaderi 1 Nisan'da belli olacak
Futbolun kaderi 1 Nisan'da belli olacak
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi