Reklamı Geç
Ümit Özat'tan inciler
Ercüment Tunçalp

Ümit Özat'tan inciler

Bu içerik 2166 kez okundu.

Yeni başkanımızı seçtik, hassas bir dönemden geçiyoruz, moral verelim dedik, hoca yine yanlış anladı. Konuşmayı çok sevdiği için de geçen haftayı böyle geçirdi.

Cevap vermemek olmazdı, biz de o hakkımızı kullanalım dedik.

“Kaplumbağa gibi başımızı içeri sokmuşuz. Karabükspor maçı kötü biterse yine aynı senaryolara başlarmışız”.

Geçen hafta hepimiz 3 puanın sevincini birlikte yaşamadık mı ? Bu hafta devamını yaşamak varken, ‘başımız siperde’ fırsat mı bekledik ?

Bir taraftar için en ağır itham budur. Taraftar olmayanın bunu anlaması kolay değildir.  

Bu yazının taslağı maçtan önce kaleme alındı. Keşke galibiyetin ardından yazılsaydı daha da anlamlı olurdu ama kısmet değilmiş.

Zira bizim maç taktiği ve oyun düzeni ile ilgili eleştirilerimiz hiç olmadı. Hocanın gereksiz söylemleriyle, gönderdikleri ve getirdikleri ile ilgili yorumlarımız oldu.

Peki olmayacak mıydı ?

Mourinho bile eleştirilirken, henüz kariyerinde herhangi bir başarısına rastlanmayan hocayı sadece alkışlayacaktık öyle mi ?

Şimdi cevaplara geçelim ;

“Ben yöneticisinden de Gençlerliyim” diyerek kimi kastettiği anlaşılıyor. Benim yöneticiliğim biteli 13 sene oluyor ve hâlâ buradayım, çünkü taraftarım.

2000 yılında futbolcu olarak uğurlandıktan beri kendisi nerelerdeydi ? Ağzından “Fenerbahçe ve Bursaspor” dışında söz çıktığını duyan var mı ?

Örneğin Gençlerbirliği !

Nasıl ayrıldığı ve son mesailerini bu kulüpte nasıl geçirdiği ise başka bir yazının konusudur.

Hoca olarak sözleşme imzaladıktan sonra tekrar ‘Gençlerbirlikli’ oldu. Bu da çok sık rastladığımız bir durumdu. Ancak ölçü kaçtı, ‘toptan satış’ çağrılarına başladı. Sonra da gidenlerle kıyaslanmayacak kalitede gelişler yaşattı.

Devam ediyor;

“Sen gelip150 lira verip kombine almıyorsun, 1 milyona benim oyuncu almamı istiyorsun. Taraftar için demiyorum yanlış anlaşılmasın, bunu söyleyeni kastediyorum” diyor. Kulübe kimin ne katkısı olduğu defterlerde bellidir. Bizden tarafı helal olsun !  

Kendisinin taraftar olarak şimdiye kadar ne gibi bir katkıda bulunduğunu öğrenmek isterim.  

Devam ediyor;

“ ‘Hedefim ilk 5’ açıklamama herkes güldü ama ben Stancu, İrfan Can Kahveci ve Ahmet Çalık gibi önemli isimlerin ayrılmasına karşın iddiamı tekrarlıyorum” diyor.

Evet gülmeye devam ediyoruz, ancak sezon sonu ağlamamak için de dua ediyoruz. Hoca puan cetvelini herhalde ters tutuyor.

Ben de diyorum ki; İlk 5’i bırak, 15. sıraya razıyız, bizi kümede bırak !

Hem “üç futbolcu gitti, kulübün kasasına 25 milyon lira para girdi, bunda da karınca kararınca payım var” diyeceksin, hem de zora girildiğinde “kadromuz zayıfladı, böyle oldu” diyeceksin. Yani her iki durumda da kaybeden sen olmayacaksın !

“Bu ülkede en mütevazi insan benim” diyerek, mütevaziliğin ölçüsünü kendine göre ortaya koyan kişi, diğer söylemlerinde de ancak bu kadar tutarlı olabilir.

Kendisine son tavsiyem; etkili tribün gruplarından Alkaralar’ın “Ümit Özat’a Mektup !” başlıklı açıklamasını okumasıdır.

Yani taraftar da bizden farklı düşünmüyor, hatta onlar istifasını da istiyorlar.

Biz de senaryo yazmıyoruz, sadece taraftarı korkutan eksikleri sıralıyoruz.

  

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor ekranı
Spor ekranı
Haluk Levent ve futbolcuların korona virüs dayanışması
Haluk Levent ve futbolcuların korona virüs dayanışması
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi