Reklamı Geç
Süt Kupası, Cumhuriyet Çocukları!
Pazar Filesi

Süt Kupası, Cumhuriyet Çocukları!

Bu içerik 1024 kez okundu.

Hepimizin dilindeki “Süt Kupası” meselesine bir açıklık getirelim. Süt Kupası, İngiltere Lig Kupası’nın o dönemdeki adıdır ki, en son Süt Kupası 1985-86 yılında oynanmıştır. Anımsayanlar olacaktır. Eskiden, maçın bitiminde ortaya getirilen Holstein ineğinden süt sağılır, hakem ve futbolculara ikram edilirdi. Kalan süt de İngiltere Kraliçesi’ne takdim edilirdi. Wembley’deki seremoni sırasında “Wellington Zaferi” senfonisini çalmak adettendi.

Yani Fikret Orman’dan, kahve muhabbetlerinin taraflarına, onlardan yeni yetme muhabirlere kadar herkes bilmelidir ki, “Süt Kupası” önemli bir organizasyondur.

***

Gençlerbirliği’nde kongre zamanı. Bakalım, merhum Cavcav’ın sağlığında kazan kaldıranlardan hangileri elini taşın altına sokacak? “Cavcav olmazsa iki seneye küme düşeriz” diyen yöneticilerden kimler Cumhuriyet’le yaşıt kulübü sahiplenecek? İzleyeceğiz.

***

Gelelim konumuza…

Voleybolda, Kadın Milli Takımımızdaki yardımcı garabetini yazmıştık. Biz yazdıktan sonra açıkladılar. Şu anda da kadro şekillendi. Yazalım, bulunsun.

Başantrenör: Giovanni Guidetti

Yardımcı Antrenörler: Ataman Güneyligil, Alper Hamurcu, Dehri Can Dehrioğlu

İstatistik Antrenörü: Caner Atasever

Kondisyoner: Alessandro Bracceschi

Fizyoterapistler: Serkan Usgu, Georgi Vasilev Bivolarski

Guidetti, Güneyligil, Dehrioğlu, Atasever ve Usgu’ya sözümüz yok.

İtirazımız Bracceschi ve Bivolarski’ye.

Bunlar düzeyinde veya daha iyisi Türkiye’de var. Bu arkadaşları Guidetti istedi diye kadroya aldılar.

Erkek Milli Takım Başantrenörü Josko Milenkoski de bazı yabancı yardımcılar istemiş, Federasyon yönetimi şiddetle reddetmiş!

Bu ayrımcılık neden?

Erkek takımlar üvey evlat mı?

İki uygulama da hoş değil!

***

Federasyon’un yeni yönetimi, göreve geldikten sonra iki genç ve başarılı isimle yollarını ayırdı. Bunlardan biri Erkek Milli Takım Sorumlusu Sinan Cem Tanık’tı. Sinan’ın görevine babasının siyasi olması gerekçesiyle son verildiği söyleniyor. Eğer bu iddia doğruysa bu bir spor ayıbıdır.

Biz bilmesek de Tanık’ın değerini anlayan birileri çıktı. O şimdi Polonya Plus Liga'da, Effector Kielce takımının başantrenörü.

Görevden uzaklaştırılan ikinci genç isim ise Bayan Milli Takım Antrenörü Ferhat Akbaş’tı. Genç teknik adam, CSM Bükreş Bayan Takımı’nı çalıştırıyor.

İki Cumhuriyet çocuğu belli ki, hem başarıp hem deneyim kazanıp öyle dönecekler memlekete.

***

Önemli bir konu daha var. Ziraat Bankası, Maliye Piyango ve Halk Bankası Varlık Fonu’na devredildi.

Bu yapıların içinde köklü spor kulüpleri var. Bunların durumu ne olacak? Fon yönetiminin tavrı merakla bekleniyor. Üstelik üçü de Ankaralı. Ankara’da voleybol bitecek mi yoksa?

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Roma İrfan Can'ın Peşinde
Roma İrfan Can'ın Peşinde
Spor Ekranı
Spor Ekranı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi