Reklamı Geç
İlhan Cavcav ve Gençlerbirliği
Ercüment Tunçalp

İlhan Cavcav ve Gençlerbirliği

Bu içerik 1980 kez okundu.

Bu iki isim birbiriyle özdeşleşmiştir ve tarihe de birlikte geçmiştir. O zaman geride kalanların bu ikiliyi yaşatma mecburiyetleri vardır.

Hayattayken yaptığımız eleştiriler, sağlam kulüp yapısı yanında biraz da başarıya aç olmamızdandı. Ancak bizleri dinlememesinin de bizim göremediğimiz sebepleri olduğunu kabul ediyor ve saygı duyuyoruz.

Bir sene önce aramızda geçen son konuşmada; “ interneti takip etmiyorum boşuna kendini yorma, ne söyleyeceksen bana söyle” demişti. Ben de “sizin okumanız için yazmıyorum ki, eleştirilerimizi dinlemediğinizi başkalarına da anlatmak için yazıyorum” dedim. Cevabı “seni dinlemediğime göre başkalarını dinleyeceğimi nerden çıkartıyorsun ?” dedi.

Evet çok özgüvenliydi, çok inatçıydı, sert mizaçlıydı ve bir o kadar da şakacı ve kin tutmayan yaradılışa sahipti. Başarısının altında bu özelliklerin hepsinden pay vardı.   

O kadar ki, yönetimden ayrıldıktan sonraki genel kurulda muhalif listede yer almama rağmen, perakende yatırımlar konusunda ve Ankara Un satış organizasyonu konusunda görüşümü almaya devam ederdi. Ben şakayla “muhalefete devam ederim ama” dediğimde “etmezsen hatırım kalır” derdi. Hayatımda bu kadar dayanıklı insan tanımadım. İşte görüldüğü gibi son güne kadar da işlerinin başındaydı. Hastanede transfer gerçekleştirdi, Yönetim Kurulunu toplayıp Murat’a devir teslim yaptı.

En başarılı olduğu bir konu da çok iyi yetiştirdiği çocuklarıdır.

Şimdi bizlere düşen; bu mirası korumaktır. Evet önce korumak, sonra da sportif başarı peşinde koşmaktır. Onu en iyi tanıyan Murat ve Önder kardeşler olduğuna göre hep yönetim kadrosunda yer almalıdırlar. Kendi işleri de olduğuna göre Murat Cavcav daha aktif, Önder Cavcav normal yönetim kurulu üyesi olabilirler.

Bir geçiş döneminde bize güçlü başkan değil, ortak akıl gereklidir. Bunu oluşturmak için geniş bir havuz vardır. Gençlerbirliği taraftarı olan eski yöneticiler dışardan desteklerini sürdürürler. Bunu sadece kendi adıma söylemiyorum. Taraftarlık, karşılıksız sevmektir ve mutlaka yönetim kadrosunda olmak gerekmez. Diğer arkadaşlar da mutlaka benim gibi düşünürler.

Murat Cavcav’dan çok iyi Başkan olur, hem de sakin, demokrat ve saygılı mizacı avantajdır. Doğuştan Gençlerli, rahmetli Cüneyt Üstündağ gelecek için çok ümit veren bir kardeşimizdi, genç yaşta kaybettik. Kardeşi Bülent mutlaka devam etmelidir. Niyazi bey deneyimleri ile bu gençleri desteklemelidir. Halen yönetimde Gençlerbirliği sevgisiyle dolu birçok kıymetli isim vardır.

İlk Genel Kurul asla bir yarış havasında geçmemelidir. Dosta, düşmana birlik içinde olduğumuz gösterilmeli ve tek liste halinde seçime gidilmelidir.        

Bu güne kadar hiç ortada gözükmeyen ama kişisel çıkarlar için hareketlenmeye başlayacak gruplara karşı set oluşturulmalıdır. Camiamız tehlikenin nereden geleceğinin farkındadır.     

Bu arada ligin ikinci yarısı risklerle doludur. Ümit hocamız 6. lık hedefi koyarken bunun hayal olduğunu söylemiştim. Daha sonra satılan 4 önemli futbolcumuza şaşırmışken, hocamız 3-4 oyuncuyu daha vitrine koydu.

Bugün duyuyorum ki ; santrafor istiyor. Peki on gün önce alınan Mehmeti ne oynuyor ?  Bursaspor’a satılan Stancu ne oynuyordu ?

Üzülerek söylüyorum; Umut Sözen, Murat Duruer ve Agon Mehmeti Süper Lig için yeterli değildir. Kayserispor Trabzon’dan Güray’ı alırken, bizim Kayseri’den Murat’ı almamız yaman bir çelişkidir.

Sonuç olarak; hocamızın hareketleri ve söylemleri tutarlı değildir. Alt sıralardaki Adanaspor, Alanyaspor ve Kayserispor kadroları güçlenmişken, sadece bizim kayba uğradığımız iyi bilinmelidir ve yönetim öncelikle bu iki konuya odaklanmalıdır.

Yoksa son on hafta bizim için fazlasıyla stresli geçebilir.     

 

          

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lig Erzurum'da oynansın!
Lig Erzurum'da oynansın!
Bundesliga ne zaman başlayacak?
Bundesliga ne zaman başlayacak?
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi