Reklamı Geç
Milli Takım için hayal kurmak serbest
Ercüment Tunçalp

Milli Takım için hayal kurmak serbest

Bu içerik 1478 kez okundu.

 

Hollanda’ya karşı iyi bir oyunla galibiyeti son dakikada kaçırdık ve bir puana razı olduk. Bana göre bu grupta şansımız yok denecek kadar azalmıştır.

Matematik özürlü birçok köşe yazarına göre ise hala şansımız devam ediyormuş. Hem de ikincilik şansımız bile varmış !

Muhteremler, üstümüzdeki takımların bütün maçlarını kaybedeceği üzerine senaryo kurmuşlar. Bu üç takımın, aralarında oynayacağı ve kaybettikleri her maçta karşı takıma 3 puan yazılacağını bile göz ardı ediyorlar. Tamam anladık, ilgi devam etsin, herkes bu işten ekmek yemeğe devam etsin.

Ama futbol severe ‘aptal muamelesi’ niye ?

Şimdi mevcut duruma bakalım.

Önce “matematik olarak şansımız var” demek, mantıken yok anlamındadır. Bunun matematiğe haksızlık olduğunu bir yere kaydedelim.

Fatih Terim diyor ki; “bundan sonra kaybetme lüksümüz yok”. Ben de diyorum ki, “berabere kalma lüksümüz bile yok” .

Kalan 5 maçımızdan 4 galibiyet ve 1 beraberlik çıkartsak (5 galibiyet hayal ötesidir), 18 puanla maçlarımızı bitiririz. Bu matematiksel gerçektir.

Bir hatırlatma daha; futbol tarihimizde oynanan resmi maçlarda böyle bir seri yoktur.

Bu da istatistiksel gerçektir.

Çek Cumhuriyeti ve İzlanda en azından 2 zayıf rakipten alacakları altışar puanla bu 18 puanı kolayca aşarlar. Demek ki ilk iki sıra bizim için yok hükmündedir.

Sadece Hollanda’yı altımıza almak mümkündür ki; bunun için de evimizdeki maçı mutlaka kazanmamız gerekiyor. O maç berabere bittiği gün matematik olarak da biteriz. Üstelik bu galibiyet yetmez, Hollanda’nın diğer takımlardan alacağı kadar da puanı cebimize koymalıyız. Hollanda’nın ilk iki sıraki rakipler ile kendi evinde oynayacağı da gözden kaçan dezavantajımızdır. Takımın yarısı olan Robben de iyileşmek üzeredir.

Hollandaya deplasmanda yenilseydik işimiz bitmişti. Berabere kalarak hayallerimizin peşinden koşmaya devam edeceğiz. Özel maçta Lüksemburg ile de moral bulacağız.
İşte senaryonun tek doğru kurgulanmış bölümü budur.

Aynen piyangodaki teselli mükafatı gibi !
 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivasspor'tan lig için flaş teklif
Sivasspor'tan lig için flaş teklif
Futbolun kaderi 1 Nisan'da belli olacak
Futbolun kaderi 1 Nisan'da belli olacak
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi