Reklamı Geç
İbrahim Üzülmez haklıdır
Ercüment Tunçalp

İbrahim Üzülmez haklıdır

Bu içerik 1803 kez okundu.

İstenmeyen son kaçınılmaz ise çarpışa çarpışa o bölgeden çekileceksin. İbrahim Hoca da böyle yaptı. Bu kadronun iş yapmayacağını sezon başından beri söylüyoruz.

Peki bizim gördüğümüzü hoca göremez miydi ?

Evet gördü ve hazırlık yaptı. Akıllı olduğu için de kendisini taraftarın önüne atacakları an gelmeden o daha erken davrandı ve gerekçeleri sık sık tekrarladı. Sanki daha önceki hocaların yaptığı gibi sessiz kalsaydı netice değişecek miydi ?  

Hayır, olaya taraftarlarımızın bir de bu açıdan bakmasında fayda vardır.   

Transfere karıştırmayacaklar, eldeki iyilerin gitmesine izin verecekler, aldıkları yabancıları kulübeye veya tribüne mahkum edecekler, sonra da hocadan sihirbazlık bekleyecekler.

Bizim kulübe her kaynaktan oyuncu alınmaz. Artık bunu bütün hocaların ezberlemesi gerekir. Elinize ne malzeme verilirse yemeği onunla yapacaksınız. Malzeme eksik veya sorunlu ise kötü yemekten de siz sorumlu olacaksınız.

İbrahim hoca başarısız olduğu için gönderilmedi. En başarılı olduğu dönemde gönderilmesine karar verildi ama ertelendi. Spor kamuoyuna anlatamayız diye, gerekçenin oluşması için bu gün beklendi. Sebep de yağdanlıklara alışmış bir otoriteye açık sözlülük fazla geldi.

Aşağıda görebileceğiniz üzere; diğer yazılarım içinden 3 ay önce kaleme alınmış “Gençlerbirliği taraftarı oyalanıyor” başlıklı yazımın son paragrafına dikkatinizi çekerim. Orada hocayı uyarıyorum; “transferlere karışmamakla ve her şeyi kabul etmekle en fazla 2 ay kazanırsın” diye. Belki de bu yönden kendisine katkım olmuştur. Neticede misafirlik söylediğim süreden 1 ay fazla sürmüştür. Tahminde bu kadar yanılmamı her halde hoş karşılarsınız.

Şimdi Ümit Özat ile ilgili tahminimi sunuyorum. Futbolcu iken daha genç bir başkanla bile sık sık olumsuzluk yaşayan yeni hocamız asla İbrahim Hoca kadar bile  dayanamaz. Bütün çalışma süresinin 3 ayla sınırlı kalacağını zannediyorum.

Sayın duayen bir başka hoca adayından bahsederken “yeterli başarısını göremedik, onun için Özat’ı seçtik” demiş. Demek ki Sayın Özat’ın başarılarını görmüş. Bize de söylese de öğrensek, hangi başarısından etkilenmiş.

Zira biz aradık, bulamadık. Şimdiye kadar 5 takım çalıştırmış. Süper Lig'de 3 takım onun çalıştığı sezonlarda küme düşmüşler. Ankaragücü’nü  2010-11 sezonunda 13. yaptıktan sonra, ertesi sezon 28 Şubat 2012 tarihinde 18. sırada bırakmış. O yıl takım TFF 1. Lig'e düşmüş.

Manisa’yı 27 Ocak 2012 tarihinde 13. sırada almış, 28 Şubat 2012 tarihinde 16. sırada bırakmış. Takım 17. sırada TFF 1. Lige düşmüş.

Mersin’i 19 Ocak 2016 tarihinde 17. sırada almış, 6 Mayıs 2016 tarihinde 18. sırada ve düşme kesinleştikten sonra bırakmış.

TFF 1. Ligde iki takım çalıştırmış. Elazığspor’u sezon başında almış, 30 Nisan 2015 tarihinde 13. sırada bırakmış. Hocadan sonra takım sezonu 12. sırada bitirmiş.     

Samsunspor’u sezon başında almış, 18 Ocak 2016 tarihinde 12. sırada bırakmış. Hocadan sonra takım sezonu 9. sırada bitirmiş.

Burada başarıyı hedeflemiş bir takımı çalıştıracak performansa rastlanıyor mu ?

Bu bakımdan her yapılan iş gibi bu da yanlıştır. Başarı istiyorsanız duygusallık olmaz. “İstediğimiz gibi yönetelim, istediğimizi alalım, istediğimizi satalım, kimse de bizi eleştirmesin” diyorsanız o hiç olmaz. Zira bu kulüp sahipsiz değildir.

Taraftar yorumlarına bir bakın, artık çeşitli görüş olmadığını ve alınan son kararın çoğunluk tarafından onaylanmadığını görün !

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor ekranı
Spor ekranı
Haluk Levent ve futbolcuların korona virüs dayanışması
Haluk Levent ve futbolcuların korona virüs dayanışması
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi