Reklamı Geç
TED Ankara Koleji'nin dramı
Ercüment Tunçalp

TED Ankara Koleji'nin dramı

Bu içerik 1239 kez okundu.

 

Filmin sonu şimdiden belli olduğu için başlık böyle oluştu. Uzun olmasaydı devamı da “Ankaralının kaderi” olacaktı. Bu köklü kulüp maalesef son sırada başladığı yolculuğunu son sırada bitirecek görüntüleri ilk günden vermeye başlamıştır.

 

Spor Toto Basketbol Ligi’nde 2 hafta geçti. Maçları seyretmeyenler tarafından bu kısa zamanda oluşan kanaat eleştirilebilir. Esasen ben bu görüşe ilk hafta sonunda ulaştım ama bir hafta daha beklemeyi uygun buldum. Zira kurulan takım basketbolun gerçeklerinden çok uzaktı. Örneğin Lise Basketbol takımları ayarında bir oyun düzeni, ekip uyumu, basit taktik sunumları yoktu. En hazini sadece kendi taraftarına değil, rakip taraftara da seyir zevki vermiyordu. Bundan sonra da vereceğini zannetmiyorum. Sonucu önceden belli olan maça taraftar neden gelsin. Bir de ligin genelini ilgilendiren bir durum var ki; ligimizi Avrupa’nın en değerli organizasyonu kapsamında değerlendirenler bu zayıf halkanın tahribatını üzülerek izleyecekler.

 

İlk hafta kendi sahasında Beşiktaş’tan 42 sayı fark yemesi tesadüf olarak görülebilir. Ancak oyunu izlemek gerekir. Bir takım koca bir çeyrekte 4 sayı atabilmiş. Üstelik rakip bir Fenerbahçe, Galatasaray, Efes veya Doğuş değil. Onlardan tarihi fark yiyeceğini ilk maçın sonunda söyledim. Hemen ikinci hafta Efes maçında ilki gerçekleşti. Ankaralı bir basketbol uzmanını maçtan sonra aradım ve hem seyretmediğini hem de sonuçtan haberdar olmadığını öğrendikten sonra tahmin yapmasını istedim. “50 sayı fark oldu mu ?” diye sordu, bende 49 da kaldığını kendisine ifade ettim (Gerekirse ismini açıklarım).

 

Henüz ligin ikinci haftasında; muhtemelen sezonun en yüksek sayılı ve en açık farklı rekor skoruna ulaşılmıştır. Örneğin geçtiğimiz sezonda uzatmalara kalmayan maçlarda 109 sayıya ulaşana veya 50 sayı farkı yakalayana rastlanmamıştır.

 

Düşük bütçe ve gençlerle yola çıkıp, Eylül ayının son haftasında göstermelik yabancı transferlerle ancak bu kadar olurdu. Ancak o zaman da şaka gibi kombine satışı ilanları vermezsiniz. Taraftar bu kombineleri neden alsın ?

 

Ankaralıya rakibin attıklarını mı seyrettireceksiniz ? Onu futbolda 40 yıldır zaten yapan var. Yani yeni bir şey değil. Demek ki bu da basketbol versiyonu…
Neticede tribünler boşalacak, oyuncular daha da baskı altına gireceklerdir. Daha ileri gidiyorum, bu kadro anlayışı önümüzdeki sezon alt ligde de iş yapamaz.

 

Peki o zaman o yönetim kademelerini hala işgal etmeyi neden sürdürüyorsunuz ?

 

Ligde taraftara acı vermek yerine, birkaç yıl faaliyetleri dondurmak da çare olabilir.

 

Bizden söylemesi…

 


ERCÜMENT TUNÇALPDİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Lig Erzurum'da oynansın!
Lig Erzurum'da oynansın!
Bundesliga ne zaman başlayacak?
Bundesliga ne zaman başlayacak?
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi