Reklamı Geç
Yıldırım Demirören'den masallar
Ercüment Tunçalp

Yıldırım Demirören'den masallar

Bu içerik 1127 kez okundu.

 

Nihayet kamera karşısına çıktı ve birşeyler söyleyeceğini zannettik. Soru sormasını beklediğimiz kişi ise devamlı güzelleme yaptı, bir türlü konuya giremedi.

 

Sayın Demirören ise kendisini baştan sağlama aldı ve kendisini eleştirenleri darbeci hainlerle eşdeğer tuttu. Karşısında ki de; “ Arda- Terim çekişmesinin futbol dışı güçlerle ne alakası var ?” , “Dip yapan futbolumuzun darbecilerle ilgisi nedir ?” diyemedi.

 

Allahtan ertesi gün TRT Spor bir anket yaptı ve sordu ; “Yıldırım Demirören açıklamalarını inandırıcı buluyor musunuz ?” diye. Sonuç % 73 “Hayır” çıktı.

 

Şimdi buradan ben soruyorum; o kahpece darbe teşebbüsüne karşı çıkan en az % 90 vatansever yanında bu % 73’ü nereye koyacaksınız Sayın Demirören ?

 

Arda’nın kadroya alınmayışı “idari değil, teknik konu” imiş. Karşısındaki kişi Fatih Terim’in ağzından düzeltmeye kalkıyor ama yarım kalıp konu değişiyor.

 

Güya Başkan, Fatih Terim’in “milletten özür dilesinler” sözünü duymamış. Karşısındaki “nasıl olur, bu sizin asli işiniz, ülkede bunu duymayan futbol sever yok, bu da konunun idari olduğunu bize gösteriyor” diyemiyor.

 

Kendisini eleştirenler “algı operasyonu” yapıyorlarmış. Elbette “hangi algı ?”, “kim yapıyor ?”, “hiç mi hatanız yok ?” soruları da gelmiyor.

 

‘Türkiye Futbol Direktörü’ iş tanımı; sokakta ve halı sahada oynayan çocukları dahi kapsıyor. Böyle bir ünvanın altını kadro olarak fazlasıyla doldurmuşlar. Başkan öyle söylüyor. Karşısındaki yine soramıyor ; “ TFF sitesindeki organizasyon şemasında; alt yapı hariç, hocaya bağlı tek kişi gözüküyor, bahsettiğiniz hangi kadrolar ?” diye.

 

Başarısız milli takımımızın önünde 3 kolay maç var ya, belli ki Demirören’i yine kandırmışlar. Biz bu maçları oynarken rakipler birbirleriyle oynayacak, biz de aradan sıyrılacakmışız. Sayın Başkan öyle söylüyor. Diyelim ki 3x3= 9 puan kazandık, 2 de cebimizde var, toplam 11 puana ulaştık. Diğer üç takımdan, her kaybedenin karşısında bir kazanan olmayacak mı? Hali hazırda 7’şer puanı olanlar, en azından beşer puan daha toplayıp yine üzerimizde kalmayacaklar mı ?

 

Bu periyot sonunda bizim kolay maçlarımız bitececeğine göre esas zor günlerimiz o zaman başlamayacak mı ?

 

İşte altı boş dediğimiz, sadece zaman kazanmaya dönük masallar bunlardır.

 

Devam ediyoruz. Diyor ki; “Biz göreve geldiğimiz zaman FIFA sıralamasında 50. idik, bu gün 20. sıradayız”. Elbette gerçek bu değildir. Araştırmadan alkışlayanlar varsa doğrusunu hemen arzedeyim.

 

Sayın Demirören Şubat 2012 tarihinde göreve geldi. Türkiye’nin Aralık 2011 de sıralamadaki yeri 29. basamaktı. Hatta Haziran 2011 de 23. sıradaydık. Bu gün 21. sıradayız. Yani değişen bir şey yoktur.

 

Ancak daha da vahim hatası, “bizden önce” dediği sıralamadaki en gerilerde olduğumuz netice kendi zaman dilimi içinde yaşanmıştır. FIFA sitesinden görülebilir.

 

Haziran 2015’de açıklanan listede 57. sıradayız. Yani henüz geçen senenin ortası.

 

Üzerimizde yer alanlardan bazılarını sunuyorum :

 

Kongo (56), Mısır (55), Arnavutluk (51), İsrail (40), Yeşil Burun Adaları (38), Tunus (29). Hangisinin dünya futbolunda yeri olduğunu da takdirlerinize bırakıyorum.
Rakamlarla ve arşiv bilgileriyle konuşulan yerde algı operasyonundan bahsedilemez. Kendi başarısızlıklarınızı hepimiz için hassas olan konuya bağlamak sporseverlere en büyük haksızlıktır. Hatalarınızı düzeltmek, ülke futbolumuz için zarurettir. Bunun için eleştiri yapıyoruz, o kadar !

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kasımpaşa Eski Sportif Direktörü Yaşamını Yitirdi
Kasımpaşa Eski Sportif Direktörü Yaşamını Yitirdi
57 taraftara yasal işlem
57 taraftara yasal işlem
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi