Reklamı Geç
Gitmesi gerekeni biliyoruz !
Ercüment Tunçalp

Gitmesi gerekeni biliyoruz !

Bu içerik 1282 kez okundu.

 

Beklenen oldu, 4 aylık hocanın da vadesi doldu. Daha önce gönderilen Mesut hoca tekrar geldi. Hoş geldi sefa geldi. Daha önce gitmesi de hataydı. Ancak bu filmi sık sık seyrettiğimizden, final sahnesine o zaman da şaşırmamıştık. Üç ay sonraki neticeyi de bu kadar deneyimden sonra elbette daha bu günden iyi biliyoruz !

Normal şartlarda, bu kadar hatalı yönetilen bir kulüpte genel kurul olağanüstü toplanır ve istikrarsızlığın nedenlerini sorar değil mi ?

Hem de her gün onlarcası gözler önünde yaşanmaya devam ederken…

Sadece bir sezon içinde; Gençlerbirliği’nde 4, Hacettepe’de 3 hoca ile çalışmaya mecbur kalınması, faturayı ödemek için yeterlidir ama 7 yanlış yetmiyorsa dahası da akıllarda tazeliğini korumaktadır.

Zira bu rekorlar sadece bu seneye özgü de değildir. 2007-2008 sezonundaki 5 hoca ile tüm zamanların rekoru da bu günkü başkana aittir. Yani biz iyi rekorlar beklerken, kötü rekorlar alışkanlık haline getirilmiştir.

Bütün giden hocalar günün birinde tekrar döndüklerine göre, esas kusurun onlarda olmadığı bellidir. Bunu tescil eden de bizzat başarısızlıkların gerçek sorumlusudur.

Transferlerde sözü geçmeyen hocalara, bir de takım kurarken, taktik verirken ve oyuncu değiştirirken başkan tarafından uzaktan kumanda uygulandığını biliyoruz.

Kendi ifadesidir ve bununla da övünür. Şansı yaver gider puanlar gelirse bu işin ustasıdır, 5 haftada 1 puan alınırsa hocalar bu işin kusurlusudur !

Futbolda en önemli mevki kaledir. Birinci kaleciyi gönderir yerine transfer yapmaz.

Eski şöhretli futbolculara meraklıdır, zira hemen hemen bedavadır. Konyaspor’da dikiş tutturamayan bir zamanların küresel yıldızı Hlep, sanki Acun’un Survivor programı için Beştepe’ye seçilmiştir. İşte futbolcudan ne kadar anladığı da burdan bellidir !

Taraftarı tribünden soğutmuşken, Galatasaray’a verilen tribün cezasına itirazın peşindedir. Türkiye’de hasılat uğruna seyirci avantajını rakibe teslim eden tek kulüp başkanıdır.

Göstermelik sakal disiplini yanında, iki maçta 5 kırmızı kartla iş disiplininin iflas ettiği kulüp de Gençlerbirliğidir. Başkan son açıklamasında, “kartlara önlem olarak kadro dışı bırakmak çözümdür ama kadromuz kısıtlıdır” demiş. Şaka gibi değil mi ?

Ara transfer dönemi daha yeni bitti. Kısıtlı kadroyu dışardan bir yardım kuruluşu gelip takviye edecekti herhalde !

Her yeni hoca geldiğinde uyarıyoruz, “işinize karışılmayacağını sözleşmeye yazdırın” diye. Aksi halde davul sizin boynunuzda, tokmak başkasının elinde olacak, her zaman olduğu gibi tokmağı hakkıyla kullanamayan kulüpte kalacak, davulun yükünü taşıyan ise gidecektir.

Daha ne olsun ? 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaliteli Peştamal Modelleri
Kaliteli Peştamal Modelleri
Belçika Ligi için flaş karar
Belçika Ligi için flaş karar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi