Reklamı Geç
Arda'nın yanlış hesabı
Ercüment Tunçalp

Arda'nın yanlış hesabı

Bu içerik 1213 kez okundu.


Arda nihayet konuştu. “Bizim parayla işimiz olmaz” dedikten sonra baklayı ağzından çıkarttı.” Biz federasyonumuzun belirlediği primi UEFA’dan gelen katılım hakkıyla alıyoruz. Ülkemizin, insanımızın vergisinden para filan almıyoruz” diyor.

türk porno

Rahatlığa ve olayı saptırmaya bakarmısınız ?

 

Oysa bunun böyle olmadığını alt yapıdaki sporcu da biliyor. O zaman bu bilineni bir kere de biz tekrar edelim.

 

1- Demek ki parayla işiniz varmış. Hatta “nasıl olsa havadan geliyor” düşüncesi daha da talepkar olmanızı sağlamış.

 

2- Bu para Türkiye Futbol Federasyonuna gönderiliyor. Demek ki insanımızın vergisi olmasa da onun kullanımına sunulmuş bir kaynak olduğu anlaşılıyor. Kullanılacağı yer ise ülkenin bütün futbol arenasıdır. Böyle olunca da çok farklı kullanım yerleri mevcuttur. Federasyon bünyesinde A Milli takım dışında tam 12 adet daha milli takım var. Bitmedi, yapılacak alt yapı yatırımları var. Yine bitmedi, binlerce amatör futbol kulübü var. Yani Federasyon’un yükü oldukça fazladır. Kısacası, UEFA “alın bunu A Milli takım futbolcularına dağıtın” diye para göndermiyor.

 

3- Öyle olsaydı başarıları sebebiyle daha fazla katkı alan ülkeler A Milli futbolcularına bizden daha bonkör davranmazlar mıydı ?

 

Avrupa Şampiyonasında son 24’e kalan bu ülkeler 5 kuruş prim dağıttılar mı ?

 

Şampiyon olan Portekiz’in şampiyonluk primi, bizimkilerin beğenmediği ve elenmeyle sonuçlanan primin üçte biri değil mi ?

 

4- Ortada dünya rekoru bir prim ve bunun pazarlığı varsa; ‘ülkeye hizmet’ faslını geçeceksiniz. Zira bu parayı hedefe koyduğumuz zaman; Rusya’dan, Küba’dan gelen devşirme sporcunun bile ‘ülkeye hizmet’ aşkıyla nasıl dolduğunu görmedik mi ?

 

5- Bir de bu anormal prim tutarını küçümsemek var ki ; işte buna ağlamak mı gülmek mi lazım anlaşılır gibi değil. “Bizim kulüplerden aldığımızın yanında bu para ne ki” demiş Arda Turan. Ne olduğunu ben söyleyeyim. 650.000 euro nun karşılığı 2.2 milyon liradır. Örneğin bununla Bayrampaşa’da 6 daireli bir apartman alınabilir.

 

Milli takımın 8-10 maçında ulaşılan bu gelire, bir sezon boyunca bütün mesaisini verdiği kendi takımında ulaşamayan milli futbolcular var. Geliri bunun 4 katı olan futbolcular için bile, ayrılan mesai dikkate alındığı zaman bu paranın kulüpten alınanın kat be kat üzerinde olduğu anlaşılır.

 

Bu bakımdan sporseverleri yanlış yönlendirmek yerine, prim muhabbetlerini bırakıp bir an evvel hocadan özür dilemek gerekiyor.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'in rakibi Kopenhag oldu
Başakşehir'in rakibi Kopenhag oldu
Futbolda Haftanın Programı
Futbolda Haftanın Programı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi