Reklamı Geç
Hentbol hakemi Savaş Yüksek
Ercüment Tunçalp

Hentbol hakemi Savaş Yüksek

Bu içerik 1180 kez okundu.

 

Hentbol Erkekler Süper Kupa finalinde; Beşiktaş Mogaz-Göztepe arasında oynanan maç oldukça çekişmeli geçti. Maçın iki hakeminden birisi Savaş Yüksek'ti.

Ve maç 32-27 siyah beyazlıların galibiyeti ile sonuçlandı. Ayrıca Beşiktaş ligin en kaliteli kadrosuna sahip olduğunu da gösterdi.

Bu bakımdan hakem performansı ile alakalı konuşmayacağım. Bir garip atama ve o görevi memnuniyetle kabul etme eyleminden bahsedeceğim.

Herkesin gönül verdiği bir takım vardır. Evet ama görevi adalet dağıtmak olan bir hakemin taraftarlığını abartması normal midir ?

Hakem Savaş Yüksek çok fanatik bir Beşiktaş taraftarıdır. Öyle ki ; sosyal medya hesabındaki formalı fotoğraflarına kadar, Beşiktaş Başkanı ile fotoğraf çektirecek kadar, kartal heykeli ile görüntü verecek kadar, hatta Yüksek ailesinin her ferdinin Beşiktaş formasıyla yer aldığı kareye yer verecek kadar…

Bu tercihlerin hepsine büyük saygı duyuyorum. Ancak bu mesleği seçtiğiniz andan itibaren taraftarlığınızı askıya alacaksınız, hiç değilse görüntülere ara vereceksiniz. 

Ya da bunu beceremiyorsanız hakemliği bırakacaksınız. Hadi bunların hiçbirisini yapamadınız, o zaman da size böyle bir maç verildiğinde affınızı isteyeceksiniz.

“Federasyon ne güne duruyor ?” diye soranlar olabilir. Bizde birçok Federasyon için öncelik maalesef İstanbul Kulüplerindedir. Önemli olan onlara yanlışlık olmamalıdır.

Yukardaki örnek tek değildir. Birçok örnek içinden en anlamlısını TFF’den vereyim.

2012 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un süper lig maçına İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanı Volkan Bayarslan hakem olarak atandı.

Fıkra gibi değil mi ?

Oysa görevlendirme Anadolu takımları için söz konusu olunca titizlik had safhadadır.

Trabzonspor maçına Trabzonlu hakemi, Göztepe maçına İzmirli hakemi asla vermeyen MHK, İstanbul takımına İstanbul Bölgesi hakemini, Kadıköy takımına Kadıköylü hakemi rahatça atayabilmektedir. Hatta yukardaki örnekte olduğu gibi aynı Kurum içindekini bile esirgememekteler.

Galiba Hentbol Federasyonu da aynı yolu takip ediyor. Savaş Yüksek Antakya Bölgesi hakemidir. Ancak bu kadar fanatik taraftarın renkleri sır olarak kalabilir mi ? Sosyal medya hesabına bakmak o kadar zormu ki, Beşiktaş Mogaz- Göztepe maçına verebiliyorsunuz ? Sayın Yüksek sosyal medya hesabındaki Beşiktaş ile ilgili fotoğraflarını maçtan sonraki tepkiler üzerine kaldırdı.

Şimdi oldu; artık bundan sonra Beşiktaş maçlarına daha rahat verebilirsiniz !
 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belarus'ta taraftarlardan maçlara korona virüs boykotu
Belarus'ta taraftarlardan maçlara korona virüs boykotu
Cristiano Ronaldo'nun geliri 2 milyar doları buldu
Cristiano Ronaldo'nun geliri 2 milyar doları buldu
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi