Reklamı Geç
Yönetici maça neden gelmez?
Ercüment Tunçalp

Yönetici maça neden gelmez?

Bu içerik 1175 kez okundu.

 

Bir futbol seyircisi düşünün; tuttuğu takımın maçına mı, yoksa aynı saatte oynanan oturduğu şehrin takımının maçına mı gider ?

 

Elbette kalbinin sesini dinler, ama statta ama televizyon karşısında zevk alacağı müsabakayı izler.

 

Buraya nereden geldik ? Bir Kulüp Başkanı şikayet ediyor ;” maçlara 1-2 yönetici dışında gelen yok” diye. Evet o gelenler Gençlerbirliği taraftarı. Diğerleri neden gelsin ki ?
Seçim zamanı listeye isimleri yazmadan önce araştırma yaptın mı ? İçlerinde başka kulüplerin fanatik taraftarları var mı diye. Bak normal taraftardan bahsetmiyorum, aşırı bağlılığı olanlardan bahsediyorum. Hani geçmişte olduğu gibi plakasında “GS” yazacak kadar, Fenerbahçe’nin 7 kişilik uçağı ile Roberto Carlos’u yurt dışından getirecek kadar,

 

Gençlerbirliği’nin yediği golden sonra rakip takım yöneticileriyle ‘çak’ yapacak kadar fanatiklerden bahsediyorum. Düşünebiliyor musunuz; bizim takım gol yiyor, Başkan Vekilimiz ‘çak’ yapıyor.

 

Bu sahnelerin yaratıcısı ise maça gelmeyen yöneticiye sitem ediyor. Vay anasına sayın seyirciler !

 

Yukardaki iki örnek bizim gibi artık “eski yönetici” statüsünde ve geride kaldı. Benzemeyen tarafımız ise yarım asrı aşan Gençlerli kimliğimizdir.
Şimdi önümüzde yeni bir örnek daha var. Beşiktaş Kongre Üyesi olan Gençlerbirliği Basın Sözcüsü bu sefer de aramızda. Sakın kafanız karışmasın; Başkan’ı Galatasaraylı, Başkan Vekili Fenerbahçeli olan bir kulübün sözcüsü de Beşiktaşlı neden olmasın ?

 

Ama o zaman da bu tribünler neden boş sorusunu soramazsınız.

 

Şimdi sizlerle tribünden bir pankart paylaşacağım.

 

Pankartta ; “Sana söz Büyük Başkan, şampiyon olmasak da, hep şerefli olacağız” yazıyor.

 

Aman ha, sakın üzerine alınma; pankartı sahiplenen Gençlerli gözükse de, orada geçen Büyük Başkan sen değilsin, Fikret Orman !

 

Yine de yukarda bahsi geçen saygın iş adamlarımızı kınayamam. Ricaları kıramayıp bu görevleri kabul etmiş olabilirler. Ancak seçimi yapan kişidir eleştirilerimizin tek odağı.

 

Kendi şehrinin takımına sahip çıkan Gençlerliyi, Ankaragüçlüyü dikkate almayacaksın, sonra da Başkentten neden şampiyon çıkmıyor diye sitem edeceksin.

 

Sen ve senin zihniyetindeki kimsenin şikayete hakkı yoktur. Elbette gün gelecek ve biz göremezsek de kırmızı siyah kenetlenme mutlaka sağlanacaktır. 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'in rakibi Kopenhag oldu
Başakşehir'in rakibi Kopenhag oldu
Futbolda Haftanın Programı
Futbolda Haftanın Programı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi