Reklamı Geç
Yorum yapmayan yorumcular!
Ercüment Tunçalp

Yorum yapmayan yorumcular!

Bu içerik 1238 kez okundu.


Taraftar olan yorumcuları ayrı tutuyorum. Zira onlar içinden bile kendi kulübünü acımasız eleştirenlere rastlıyoruz.

 

Televizyonlarda boy gösteren eski futbolcu, yeni çalıştırıcı olan yorumculara ise başka bir tanım yapmak gerekiyor. Zira yorum yapmıyorlar ki…

 

Takım çalıştırmaya ara vermiş veya iş bulamamış çalıştırıcı, bu ara zamanı değerlendirmek istiyor. Ama birilerinden teklif beklediği için de o birilerini eleştiremiyor. Muhtereme soruyorlar ; “hocam Fatih hoca biraz formsuz gözüküyor, bu konuda ne diyorsunuz ? “

 

Yorumcunun cevabı ; “Fatih Hoca dünya iyisi bir insandır, mesleğinde de hangi seviyede olduğu tartışılmaz”.

 

“Be kardeşim hocanın insanlığını mı tartışıyoruz, sahaya koyduğu taktiği konuşmayacaksan sen neden buradasın ?” demesi gereken modoratör sanki doğru cevabı almış gibi diğer yorumcuya geçiyor.

 

Diğeri daha da beter çıkıyor. Milli takım Euro 2016 da oyun olarak dip yaptığı halde, televizyon yorumcusu olan işsiz hoca takımı eleştirmek yerine ”tribünler de çok ayıp etti, bu çocuklarla iyi günlerimiz de olmuştu” demekte. Adam, “belki bu çocuklara yarın bir gün hoca olursam, bari gözlerindeki imajım olumlu olsun” peşinde.

 

Şimdi burada içimden geçeni söylemek istiyorum; ey televizyon patronu satışa geliyorsun, senin pirzola istediğin adam yağlı kıymayı önüne koyuyor, hala bu kadar kötü tezgahtara neden ödeme yapıyorsun ?

 

Senin sağladığın imkanla esas işine yatırım yapıyor, seni var eden izleyicine ise hiçbir şey vermiyor, onları oyalamaya çalışıyor.

 

Bu programları seyreden o izleyici ise neden izliyor ve ne öğreniyorlar, onu da anlamış değilim. Hala cama bakmaya devam ediyorlar.

 

Hıncal Uluç, Kemal Belgin ve Erman Toroğlu’na Allah uzun ömür versin. Onlar da “işimizi kaybetmeyelim, biz de diğerleri gibi ‘yıkama yağlama’ yapalım” hevesine kapıldıkları an hepimize geçmiş olsun. “Körler sağırlar, birbirini ağırlar” modeli iyice yaygın hale gelir. 

 

Bunlarda skordan bağımsız yorum da yoktur. Euro 2016 ilk iki maç sonucu en kötü performansa sahip takım Çek maçında Emre Mor adında bir çocuğun ateşlemesi ile iyi mücadele etti ve 3 puanı aldı. Oynanan futbol yine vasatın altındaydı. Ama yağdanlıklara bir kere fırsat doğmuştu, abartmanın da ölçüsünü iyice kaçırdılar.

 

Ne zamana kadar ?

 

Diğer gruplardaki maçlar oynanıp elendiğimiz anlaşılana kadar…
 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi