Reklamı Geç
ATİLLA AYTEK
Ercüment Tunçalp

ATİLLA AYTEK

Bu içerik 1154 kez okundu.

Değerli büyüğümüz, sırtımızı dayadığımız ağabeyimiz Atilla Aytek’i kaybettik. Bütün sevenlerinin başı sağolsun.

 

Vefatını Gençlerbirliği resmi sitesinden duyuruyoruz ; “Kulübümüzün eski yöneticilerinden Atilla Aytek …” öyle mi ?

 

Bu kadar klişe, kısa ve net mi ?

 

Eski As Başkanımız’ın bu kulübe hizmeti tam 17 sene ve hem de dolu dolu.

 

O efsane Emniyet Müdürü’nün ülkemize yaptığı hizmetler Gençlerbirliği’ne gönül vermiş olan taraftarımızın övünç kaynağıdır. Zira görevi esnasında ne kaçakçı bırakmıştı, ne de mafya lideri…

 

O kadar cesur, gözüpek ve bir o kadar da defosuz.

 

Bir kamu yöneticisinin ikbal günlerinden sonra, emekli hayatı yaşarken gördüğü büyük saygı çok rastladığımız bir şey değildi. Ve hayatta en büyük zenginliğin para istifleyerek gerçekleşmediğini onda gördük. Yufka gibi yüreği yanında sert bakışları vardı. Bu ikisini dengelemeyi ise çok iyi bilirdi.

 

Değer verdiği bir işçiye saatlerce zaman ayırabilirken, saygı duymadığı yükseklerde gezen şahsiyetlere 1 dakikasını ayırmazdı. Şahit olduklarımdan bir örneği eski bir siyasetçi ve devlet adamı ile otel lobisinde karşılaştığımız an yaşadım. Atilla ağabey kendisine soğuk davrandı. Hatta o kişi de “küsmüyüz Atilla abi ?” diye sordu.

 

Yalnız kaldığımızda neden öyle davrandığını sorduğumda; “biraz araştır, sen bulursun” diyerek ders çalışmamı sağladı. Araştırdım ve kendisine hak verdim.

 

Övündüğümüz tesislerin inşaatı esnasında neredeyse orada yattı, kalktı. Ebedi dostumuz ve komşumuz Ankaragücü ile yol problemimizi kırmadan dökmeden o çözdü. Ağaçlandırma çalışmalarını o organize etti.

 

Tesisler bitti, devamlı geliştirmek üzere elinden geleni yaptı. Sanki kendi evinin bahçesiymiş gibi özenerek güzelleştirmeyi görev edindi.

 

Onun dönemindeki futbolcular, hocalar ve çalışanlar şahittir ki; baba gibi herşeyleriyle ilgilendi.

 

Atilla Aytek için takım sahadaki 11 kişi ve kulübedeki 7 kişiden ibaret değildi. Teknik kadro, doktor, ahçı, şoför, malzemeci, kısacası bütün ekibin kondİsyonu yüksek olmalıydı.

 

Gençlerbirliği’nin eski formaları ile yenileri kıyaslandığında forma seçimine verdiği önem de iyi anlaşılır. Alt yapı binasının altına yaptığı gösterişli Gençlerbirliği Store şimdi yok artık. Onun talimatıyla Kızılay Gima mağazasına forma, atkı standları koymuştuk, üretici firma siparişlerimizi karşılamakta zorlanmıştı.

 

Kulüplere tebelleş olan ve protokol tribünlerinde çevre yapmaya çalışan bazı spor yöneticilerinin aksine o bu tribünlerde oturmadı. Görev süresinin çoğunda saha kenarındaki kulübedeydi.

 

Kısaca hiç alan olmadı, hep veren oldu !

 

Bir ömür boyunca insan kendi içinde hiç çelişki yaşamaz mı ?

 

Hepimiz insanız, yaşayabiliriz.

 

Ancak ağabeyimiz için böyle bir ihtimali düşünemiyorum bile.

 

Nurlar içinde yat güzel insan.
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başakşehir'in rakibi Kopenhag oldu
Başakşehir'in rakibi Kopenhag oldu
Futbolda Haftanın Programı
Futbolda Haftanın Programı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi