Reklamı Geç
Ölüm grubu imha oldu!
Ercüment Tunçalp

Ölüm grubu imha oldu!

Bu içerik 1143 kez okundu.

EURO 2016 kuraları çekildikten hemen sonra kameralar hocamıza dönünce, en zor gruba düştüğümüzü anladık !

 

Medyanın da gazıyla bizim grubun adı “ölüm grubu” oldu. Elbette doğru bir tanım değildi. Kendimizi kandırmakta ve motivasyonu yükseltelim derken yan tesir yaratmakta üstümüze yoktur.

 

Ölüm grubu; büyük futbol organizasyonlarında güç olarak birbirine denk ve kaliteli takımların oluşturduğu gruba verilen addır. Bizimki öyle bir grup muydu ?

 

Birinci torbadaki seri başları gruplara dağıtılınca bizim kısmetimize İspanya düştü. Almanya, İtalya veya Belçika düşseydi ne değişecekti ? Yani bundan kaçış yoktu.

 

Gelelim gruptaki diğer 3 takıma; bizim halimiz ortadaydı, Çek Cumhuriyeti sıradan, Hırvatistan ise arada sırada parlayan istikrarsız takımlardı.

 

Nitekim ; çeyrek finale kalamayan bir “çakma ölüm grubu” olduk. Ayrıca blok halinde iptal olan tek grup olarak da tarihe geçtik. Herhalde gereken dersleri almışızdır.

 

Eski şampiyonlar kesin favori olsa, Yunanistan’ı nereye koyacağız ?

 

İspanya’nın eski formunda olmadığı turnuva öncesinde belliydi, bunu tek göremeyen biz olduk. Dört maç oynadı, 5 gol attı, üçü bizim kalemize olmak üzere…

 

Gözümüzde çok büyüttük, net skorla yenildik. Fazlasını biz engellemedik, onlar yeterli gördüler. Peki bu grubun isim babası neden biz olmuştuk ?

 

Güya gruptan çıkarsak imkansızı başarmış olacaktık. Çıkamaz isek, zaten zor olan gruptaki normal sonucu almış olacaktık !

 

Malum dünya standartlarının on katı prim skalamız var ya, onun altı iyi doldurulmalıydı. Peki kendimizi nereye kadar avutmuş olduk ?

 

Son sekiz takım belli olana kadar. İşte belli oldu.

 

Şimdi Eylül ayını bekliyoruz. Dünya Kupası elemeleri başlayacak. Bakın şimdiden uyarayım, orada üçüncülere amorti yok. Hatta ikincilerin tamamı için de devamı garanti değil. En kötü 2 adet ikinci eleniyor, diğerleri ise play of oynuyor. 

 

Peki biz bu yeni grupta ikinci olabilir miyiz ?

 

Grupta 6 takım var : Hırvatistan, İzlanda, Ukrayna, Finlandiya, Kosova ve Türkiye.

 

Birinci torbadaki çekinilen üst seviye takımlarla eşleşmedik. Peki bu bizim şansımızı artırır mı ? Yukarda da belirttiğim gibi statü sebebiyle artırmaz.

 

Kuvvet dengelerine baktığımızda; örneğin Kazakistan veya San Marino ayarında bir takım yok. Kosova sahneye ilk defa çıkacak ama kapalı kutu değil. Hepsi tanıdığımız futbolculardan oluşuyor. FIFA diğer ülkelerin milli takımlarından dönüşleri onayladı. İsviçre’den 6, Arnavutluk’dan 6, Finlandiya’dan 4, Karadağ’dan 2, İsveç’den 2 olmak üzere 20 futbolcusu garanti. Ülkemizde oynayan Necip ve Vedat Muriç’in çağrılma ihtimali de yüksek. Bırakınız grupta ikinci olabilmeyi, aralarında kolay geçebileceğimizi söyleyebileceğimiz takım var mı ?

 

Dolayısıyla bu grubun da isim babası ben olayım ; “işkence grubu” olsun adı.
 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Görünmez rakip için 100 bin bilet sattılar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi