Reklamı Geç
Biz bitti demeden bitti
Ercüment Tunçalp

Biz bitti demeden bitti

Bu içerik 1361 kez okundu.

Piyangodan çıkan bir biletle, şansın ve bir Kazak futbolcunun yardımıyla Fransa’ya gittik. Bir de sanki devam edecek dermanımız varmış gibi “biz bitti demeden bitmez” sözü reklam sloganı haline geldi.

 

Fatih Terim’in inanılmaz hatalarıyla turnuvaya başladık. Daha kadroyu ilk seçtiğinde eleştirilere kulak verseydi, yanlıştan dönme imkanı da vardı. Ancak kendisini hatasız ve eleştirilemeyecek konumda gören hoca beğenmediği sorulara bile tepki göstermeyi alışkanlık haline getirdi. Ne güzel değil mi, yüklü maaş ve primlerle devamlı alkışı da arkanıza alarak kendinize bir dünya kuracaksınız, ancak inişe geçtiğiniz zaman kimse size tepki gösteremeyecek ve hesap soramayacak.

 

Vallahi dünyada böyle bir meslek yok. Bari millet olarak kendilerini üzdüğümüz için biz özür dileyelim !

 

Fatih Terim’in hatası dediysek, öyle ufak tefek, yenilir yutulur cinsten hatalar değil.

 

Önce milli takımda oynayacak durumu olmayan Gökhan Töre’yi milli takıma çağırıyor. Sonra onun rahatı bozulmasın diye kavga ettiği Ömer Toprak’ı çağırmıyor. Sanki milli takım birilerinin babasının çiftliği !

 

Ülkenin tartışmasız en iyi kalecisine cezayı kesip, futbolun en önemli mevki için kumar oynuyor. Bu memlekette cinayet işleyen bile affa uğrarken, izinli olarak stadı terkeden Volkan’ın cezası bir türlü bitmek bilmiyor.

 

Takımlarında kulübede oturanları milli takımda banko hale getiriyor, takımlarında iyi iş yapanlara ise hayatlarında bir defa oynamadıkları mevkilerde mecburi hizmet yaptırıyor. Sahada yürüyecek hali olmayan Arda Turan’ı, sırf herkesin düşündüğünün tersini yapmak uğruna 90 dakika sahada tutuyor.

 

Kısacası “buranın kralı benim, istediğimi yaparım, işinize gelirse” diyor. Dahası da var. “Hayatımda vazgeçen hiç olmadım” diyerek temelden yanlış 2 mesaj veriyor.

 

Birincisi, vazgeçen olduğuna dair çok örnek var. Sadece Galatasaray’da 2 defa pes edip istifa mektubunu verdi. İkincisi “ben vazgeçmem ama futbolcular vazgeçti” diyerek işin içinden sıyrılma gayreti var.

 

Sıyrılamazsın Fatih hoca, turnuvanın en kötü takımının hocası olarak bu başarısızlığın bir numaralı sorumlusu sensin, sebeplerini yukarıda yazdık. Bu güne kadar alınan sonuçlardaki en farklı yenilgiye sahip olmamız sebebiyle tribünler ayağa kalkmadı. İspanyolların üçten sonra frene basıp top gezdirmeleri karşısındaki acizliğe isyan ettiler. İsteseler dördü, beşi her an atarlardı, işte asıl onur kırıcı olan taraf da bu zaten. 

 

Kadro seçimini yapan da, performansı dip yaptıran taktiği veren de sensin. Faturayı ödemesi gerekende elbette sen olmalısın. Bitti demeden bittiğine göre hemen istifa etmelisin. Bu miyadını doldurmuş kadro da acilen yenilenmeli ve dünya kupası elemelerine yeni bir ruhla ve enerjiyle başlanmalıdır.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hikmet Karaman 'Kimse futbolu düşünmüyor'
Hikmet Karaman 'Kimse futbolu düşünmüyor'
Spor ekranı
Spor ekranı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi