Sivasspor
Giriş Tarihi : 02-01-2023 14:49   Güncelleme : 02-01-2023 14:52

Sivasspor Galatasaray maçının tekrarı için başvuru yaptı

Sivasspor Galatasaray maçının tekrarı için başvuru yaptı

Sivasspor, 49. dakikada iptal edilen golün kural hatasına yol açtığı sebebiyle Galatasaray maçının tekrarı için TFF'ye başvuruda bulunulduğunu açıkladı.

Sivasspor'dan yapılan açıklamada, "29.12.2022 tarihinde saat 17.00'de başlayan ve Sivas 4 Eylül Stadyumu'nda oynanan Demir Grup Sivasspor – Galatasaray A.Ş. Spor Toto Süper Lig karşılaşmasının 49. dakikasında takımımızın kaydettiği gol VAR incelemesi sonrasında hatalı şekilde, ofsayt gerekçesi ile iptal edilmiş olup, bu durum kural hatasına neden olmuştur.

"HATALI ŞEKİLDE OFSAYT KARARI VERİLMİŞTİR"

Takımımızın kaydettiği golde başta müsabaka hakemi Erkan Özdamar isabetli şekilde gol kararı vermiş, fakat VAR hakemi Özgüç Türkalp'ten gelen uyarı üzerine VAR incelemesine gidilmiş, beş dakikayı bulan inceleme sonrasında hatalı şekilde ofsayt kararı verilerek gol iptal edilmiştir.

"MÜSABAKANIN YENİDEN OYNATILMASI TALEP EDİLDİ"

Müsabaka hakeminin başta doğru karar vermesi, VAR hakeminin böyle bir yetkisi yokken müsabaka hakemini incelemeye davet etmesi ve neticede VAR incelemesi sonucunda golün iptal edilmesi, hakem hatası değil, kural hatası olduğunu göstermektedir. Hakemin golü iptal etmesi Uluslararası Futbol Oyun Kuralları'nda yer alan gol ve ofsayt kurallarının ihlali niteliğindedir. Kulübümüz tarafından Türkiye Futbol Federasyonu'na gerekli başvuru yapılmış olup, TFF Yönetim Kurulu tarafından müsabakanın yeniden oynatılmasına karar verilmesi taleplerimiz arz edilmiştir. Demir Grup Sivasspor yönetim kurulu olarak, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan konuyla alakalı üst düzey açıklama beklediğimizi de yeniliyoruz."ifadelerine yer verildi.

Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin