Fenerbahçe
Giriş Tarihi : 04-12-2022 10:02   Güncelleme : 04-12-2022 10:05

Ömer Erdoğan keşfetti Fenerbahçe kapıyor

Ömer Erdoğan keşfetti Fenerbahçe kapıyor

Genç ve yetenekli futbolcuları keşfedip onları Fenerbahçe'ye kazandıran Ali Koç bir yıldızın daha işini bitirmek üzere. 2013 yılında Sarıyer alt yapısında futbola başlayan 'Yerli Haaland' için görüşmelerini sıklaştıran Fenerbahçe 20 yaşındaki golcüyle prensip anlaşmasına vardı. 

Geçtiğimiz günlerde Volkan Demirel’in verdiği röportajda, “Haaland gibi üst düzey seviyelere çıkabilecek bir oyuncu” dediği Hatayspor’un 20 yaşındaki golcüsü Bertuğ Yıldırım, hedeflerden biri haline geldi.

"Hatay’a geldiğimizde de Bertuğ örneğini vereceğim. Bertuğ 20 yaşında bir genç. Ama acayip bir fizik kalitesi, acayip bir bitiriciliği, acayip bir enerjisi, bitmek bilmeyen bir gücü var. Bunu çok iyi kullanırsa onda da çok iyi bir mesafe kat edeceğiz. Bence Türk futbolunun yetiştirdiği en büyük santrfor olacak. Haaland, Ibrahimoviç... Bu seviyelerin oyuncusu olabilecek bir oyuncudan bahsediyorum. Eğer dediklerimizi yaparsa... Biz yolu göstereceğiz. Bertuğ da yürürse eğer o da Türk futbolu adına çok büyük kazanç olacaktır."

Bertuğ Yıldırım 2013 yılında Sarıyer alt yapısında futbola başladı. Yıldız adayını keşfeden isim Ömer Erdoğan'ın yardımcılığını yapan Özhan Pulat. Pulat genç oyuncuyu 2018 yılında U17 Türkiye Şampiyonası'nda keşfetti. Dönemin teknik direktöre Ömer Erdoğan yardımcısı Özhan Pulat'ın önerisiyle golcü futbolcuyu Hatayspor'a transfer etti. 20 yaşındaki golcüye Süper Lig'de ilk şansı da yine Ömer Erdoğan geçen sezon vermişti.
 

AdminAdmin