28 Mayıs 2024 Salı
ads
DOLAR 32.23 ₺
EURO 34.97 ₺
STERLIN 41.06 ₺
ALTIN 2,422.55 ₺
BTC 68,731.35 $
ETH 3,841.41 $
BİST 10,656.96

Mahkeme Fenerbahçe için verilen deplasman yasağı kararını durdurdu

Fenerbahçe 3354
Yayınlama: 2 Mart 2023 Perşembe 14:38 Kaynak: Haber Merkezi

Mahkeme Fenerbahçe için verilen deplasman yasağı kararını durdurdu

Kayseri 2. İdare Mahkemesi, Kayserispor-Fenerbahçe maçı için getirilen deplasman yasağındaki yürütmenin durdurulmasına karar verdi.

Böylece sarı-lacivertli taraftarlar, 4 Mart Cumartesi günü oynanacak Süper Lig mücadelesinde tribünde yerini alabilecek.

Kayseri İl Güvenlik Kurulu kararı gereğince Fenerbahçe taraftarının Kayserispor maçında deplasman tribününe alınmayacağı açıklanmıştı. Sarı-lacivertliler, yürütmenin durdurulması için başvuruda bulunurken, mahkeme kararını verdi.

FENERBAHÇE TARAFTARI TRİBÜNDE OLACAK

Fenerbahçe taraftarı avukatın, Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Yukatel Kayserispor ile Fenerbahçe arasında 4 Mart Cumartesi günü oynanacak karşılaşmaya sarı-lacivertli taraftarların alınmaması kararına ilişkin başvurusu üzerine Kayseri 2. İdare Mahkemesi, deplasman yasağı için yürütmenin durdurulmasına karar verdi.

MAHKEME KARARI

Kayseri 2. İdare Mahkemesinin kararında, şu ifadelere yer verildi:

"Dava konusu işlemin Yukatel Kayserispor-Fenerbahçe AŞ arasında gerçekleştirilecek müsabakada misafir tribünün kapatılarak, misafir takım taraftarlarının stadyuma alınmamasına ilişkin olduğu ve söz konusu müsabakanın 4 Mart'ta gerçekleştirileceği dikkate alındığında uygulanmakla etkisi tükenecek idari işlem mahiyetinde olması ve uygulanması halinde telafisi güç veya imkansız zararlar doğurabilecek nitelikte bulunması nedeniyle savunma verilmesi ve ara karar gereklerinin yerine getirilmesine ya da savunma ve ara kararına cevap verme süresi geçip yeni bir karar verilmesine kadar dava konusu işlemin teminat alınmaksızın yürütmesinin durdurulmasına, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun 20. ve 27. maddeleri uyarınca savunma ve ara kararına cevap verme süresinin 1 gün olarak belirlenmesine, ara kararı gereğinin yerine getirilmesinin zorunlu olduğu hususunun davalı idareye bildirilmesine oy birliğiyle karar verildi

 
İlk Yorumu Sen Yaz
code
Tercüme