Ankaragücü
Giriş Tarihi : 06-09-2022 20:12   Güncelleme : 06-09-2022 20:14

Madde madde...Ankaragücü ne kadar ceza alacak?

Madde madde...Ankaragücü ne kadar ceza alacak?

Ankaragücü'nün Beşiktaş maçında yaşanan olaylar nedeniyle birçok maddeden Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

Kurul temsilci raporlarına yansıyan olayları kabul ederse Ankaragücü'nün alacağı cezalar şöyle:

1- Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahürat: İç saha maçlarında ilk defa olduğu için ihtar cezası...

2-Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca saha olayları: Olaya karışan kişiler, bir aydan iki yıla kadar müsabakalardan men veya süreli hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılır.

Seyircisi, mensupları, futbolcuları nedeni ile olaylardan sorumlu kulüplere olayın ağırlığına göre, para cezası, saha kapatma ve seyircisiz oynama cezasını birlikte uygulayabileceği gibi sorumlu kulüp hakkında, bu cezalardan herhangi birini vermekle de yetinebilir.

Elektronik bilet uygulamasının yapıldığı Süper Lig ve 1. Lig müsabakalarında, olayların ağırlığına ve oluşuna göre saha olaylarına karışan taraftarların bulunduğu blok veya bloklara giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle müsabakaya girişleri engellenebilir. 

3- Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. madde "usulsüz seyirci alınması: Süper Lig için 200.000 liradan 400.000 liraya kadar para cezası...

4-Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile 2022-2023 Sezonu Süper Lig Müsabakaları Statüsü'nün 5/9 maddesi uyarınca talimatlara aykırı hareket: Futbol ile ilgili mevzuat hükümlerini, TFF düzenlemelerini, futbol oyun kurallarını ihlal eden kişi veya kulüpler, bu hususta ayrı ceza hükmü bulunmadığı takdirde bu talimatta belirlenen disiplin cezaları ile cezalandırılır. 

2022-2023 Sezonu Süper Lig Müsabakaları Statüsü'nün 5/9 maddesi:  Stadyumun içerisindeki büfelerde ve görevlilere dağıtılan kumanyalarda, içeceklerin kapalı şekilde ve şişe içerisinde satılması veya dağıtılması ile seyircilerin stadyuma bu ve benzeri maddelerle alınması yasaktır. 
 

AdminAdmin