Spor Toto Süper Lig
Giriş Tarihi : 23-04-2023 07:14   Güncelleme : 23-04-2023 07:31

Kızağa çekilen hakemler belli oldu

Kızağa çekilen hakemler belli oldu

Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) dinlendirme kararı aldığı hakemler" class="taglink" title="hakemler Haberleri">hakemler belli oldu.

Merkez Hakem Kurulu, ikinci bir karara kadar bazı hakemlere maç verilmeyeceğini bildirmişti. MHK'den yapılan açıklamada, "Son hafta müsabakaları için yapılan teknik değerlendirme ve VAR kayıtları incelemesi sonucunda; ikinci bir değerlendirmeye kadar bazı hakem ve VAR hakemlerine görev verilmemesi yönünde karar alınmıştır. Bu süre içerisinde hakemlerimiz teknik ve mental olarak müsabaka alacak gibi hazırlıklarına devam edecektir. Makul bir dinlenme süresinin ardından yeniden değerlendirme yapılacaktır" ifadeleri yer aldı.

Bu hakemlerin Arda Kardeşler, Yiğit Arslan, Alper Çetin ve Sarper Barış Saka olduğu ifade edildi.  4 hakem bir süre görev verilmeyeceği ifade edildi.

Konyaspor ve İstanbulspor tepki göstermişti

MHK, Konyaspor ve İstanbulspor'un tepkisi sonrası bu maçlarında görev yapan hakemlere görev verilmeyeceği iddia edildi.

Hangi maçlar?

İstanbulspor ve Antalyaspor'un 3-3 berabere kaldığı karşılaşmada Yiğit Arslan hakem, Arda Kardeşler de VAR hakemi olarak görev yapmıştı. Adana Demirspor'un deplasmanda Konyaspor'u 2-1 mağlup ettiği mücadelede ise hakem Sarper Barış Saka, VAR hakemi ise Alper Çetin'di.

 
Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin