23 Mayıs 2024 Perşembe
ads
DOLAR 1.00 ₺
EURO 1.00 ₺
STERLIN 1.00 ₺
ALTIN 1.00 ₺
BTC 1.00 $
ETH 1.00 $
BİST 10,952.06

İşte Süper Kupa senaryoları

GalatasarayFenerbahçe 3033
Yayınlama: 5 Nisan 2024 Cuma 09:11 Kaynak: Haber Merkezi

Süper Kupa maçı için Fenerbahçe'nin çeşitli senaryolar üzerinde düşündüğü iddia edildi.

İşte Süper Kupa senaryoları

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 7 Nisan Pazar günü Şanlıurfa’da oynanacak Süper Kupa maçı için Fenerbahçe'nin çeşitli senaryolar üzerinde düşündüğü iddia edildi.

Geçtiğimiz salı günü yaklaşık 23 bin kongre üyesinin katılımıyla gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul’da aldığı yetkilerle tepkisel ilk adımı atmaya hazırlanan Fenerbahçe'de başkan vekili Erol Bilecik’in "U19 takımıyla gideceğiz ve 90 dakikalık bir maç olmayacak" açıklamasından sonra Şanlıurfa’da yaşanması beklenen senaryolar şöyle: 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol Müsabaka Talimatnamesi’ne bakıldığında bir futbol takımı esame listesinde en az 9 futbolcu ismi yazıp sahaya çıkabiliyor. Müsabakanın devam edebilmesi için ise sahada mücadele eden oyuncu sayısının en az 7 olması şart. 
Bu durumda Fenerbahçe pazar günü şu seçeneklerden birini hayata geçirecek.

1- Fenerbahçe sahaya dokuz U19 Takımı futbolcusuyla çıkacak ancak bir süre sonra peş peşe veya aynı anda 3 oyuncu sakatlık yaşayacak ve sahadaki oyuncu sayısı 7’nin altına düşecek. Bu durumda ve talimat gereği hakem maçı oynatamayacak. Bu eyleme yönelik bir cezai müeyyide olmayacağı düşünülüyor.

2- Fenerbahçe U19 Takımı oyuncuları karşılaşmanın hakemini alkışlama veya benzeri tepkilerle kart görerek maçın ilerlemesine izin vermeyecekler.

3- Bir diğer ihtimal ise U19 takımı sahaya çıkacak, başlama vuruşundan sonra sahayı terk ederek 3-0 hükmen mağlup sayılacak. Ardından ise TFF’nin vereceği ceza beklenecek.

4- Fenerbahçe U19 Takımı maça hiç çıkmayacak. Bunun cezai müeyyidesi ise talimatnameye göre "Bir sonraki sezon Türkiye Kupası ve Süper Kupa’dan men" edilmek.

Hukukcular ne diyor?

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Erol Bilecik'in finale ilişkin mesajları, "Galatasaray maçına 9 kişilik esame listesiyle çıkılacak ve 3 oyuncusunu bir şekilde diskalifiye edip, maçın tatil edilmesini sağlayacak" şeklinde yorumlandı.

Fenerbahçe'nin bu planla hukuki sorumluluktan kurtulacağı, yani tazminat cezası alamayacağı iddiaları var. 

İlk Yorumu Sen Yaz
code
Tercüme