15 Haziran 2024 Cumartesi
ads
DOLAR 32.79 ₺
EURO 35.16 ₺
STERLIN 41.61 ₺
G.ALTIN 2,459.44 ₺
BTC 66,064.07 $
ETH 3,457.23 $
BİST 10,471.32

İşte Avrupa Futbol Şampiyonası programı

FUTBOL 3399
Yayınlama: 9 Haziran 2024 Pazar 18:08 Kaynak: Haber Merkezi

İşte Avrupa Futbol Şampiyonası programı

A Milli Futbol Takımımızın da mücadele edeceği, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) Finalleri 14 Haziran’da başlayacak, 14 Temmuz’a kadar sürecek.

EURO 2024’e Almanya’nın Berlin, Köln, Münih, Frankfurt, Hamburg, Dortmund, Leipzig, Gelsenkirchen, Stuttgart ve Düsseldorf şehirleri ev sahipliği yapacak.

EURO 2024’te 4’erli 6 grupta toplam 24 takım mücadele edecek. 6 grubu ilk iki sırada tamamlayan takımlar ve en iyi 4 grup üçüncüsü, adını son 16 turuna yazdıracak. Son 16 turundan itibaren turnuvada, tek maç eleme usulüne geçilecek.

EURO 2024’ün grupları ve maçların programı şöyle:

GRUPLAR

A Grubu: Almanya, İskoçya, Macaristan, İsviçre

B Grubu: İspanya, Hırvatistan, İtalya, Arnavutluk

C Grubu: Slovenya, Danimarka, Sırbistan, İngiltere

D Grubu: Fransa, Hollanda, Avusturya, Polonya, Fransa

E Grubu: Belçika, Slovakya, Romanya, Ukrayna

F Grubu: TÜRKİYE, Portekiz, Çekya, Gürcistan,

GRUP MAÇLARI

14 Haziran Cuma

22.00 Almanya – İskoçya (Münih Allianz Arena)

15 Haziran Cumartesi

16.00 Macaristan – İsviçre (Köln RheinEnergie Stadyumu)

19.00 İspanya – Hırvatistan (Berlin Olimpiyat Stadı)

22.00 İtalya Arnavutluk (Dortmund Signal Iduna Park)

16 Haziran Pazar

16.00 Polonya – Hollanda (Hamburg Imtech Arena)

19.00 Slovenya -Danimarka (Stuttgart MHPArena)

22.00 Sırbistan – İngiltere (Gelsenkirchen Veltins Arena)

17 Haziran Pazartesi

16.00 Romanya – Ukrayna (Münih Allianz Arena)

19.00 Belçika – Slovakya (Frankfurt Commerzbank-Arena)

22.00 Avusturya – Fransa (Düsseldorf Merkur Spiel-Arena)

18 Haziran Salı

19.00 TÜRKİYE – Gürcistan (Dortmund Signal Iduna Park)

22.00 Portekiz – Çekya (Leipzig Red Bull Arena)

19 Haziran Çarşamba

16.00 Hırvatistan – Arnavutluk (Hamburg Imtech Arena)

19.00 Almanya – Macaristan (Stuttgart MHPArena)

22.00 İskoçya – İsviçre (Köln RheinEnergie Stadyumu)

20 Haziran Perşembe

16.00 Slovenya – Sırbistan (Münih Allianz Arena)

19.00 Danimarka – İngiltere (Frankfurt Commerzbank-Arena)

22.00 İspanya – İtalya (Gelsenkirchen Veltins Arena)

21 Haziran Cuma

16.00 Slovakya – Ukrayna (Düsseldorf Merkur Spiel-Arena)

19.00 Polonya – Avusturya (Berlin Olimpiyat Stadyumu)

22.00 Hollanda – Fransa (Leipzig Red Bull Arena)

22 Haziran Cumartesi

16.00 Gürcistan – Çekya (Hamburg Imtech Arena)

19.00 TÜRKİYE – Portekiz (Dortmund Signal Iduna Park)

22.00 Belçika – Romanya (Köln RheinEnergie Stadyumu)

23 Haziran Pazar

22.00 İsviçre – Almanya (Frankfurt Commerzbank-Arena)

22.00 İskoçya – Macaristan (Stuttgart MHPArena)

24 Haziran Pazartesi

22.00 Arnavutluk – İspanya (Düsseldorf Merkur Spiel-Arena)

22.00 Hırvatistan – İtalya (Leipzig Red Bull Arena)

25 Haziran Salı

19.00 Fransa – Polonya (Dortmund Signal Iduna Park)

19.00 Hollanda – Avusturya (Berlin Olimpiyat Stadyumu)

22.00 Danimarka – Sırbistan (Münih Allianz Arena)

22.00 İngiltere – Slovenya (Köln RheinEnergie Stadyumu)

26 Haziran Çarşamba

19.00 Slovakya – Romanya (Frankfurt Commerzbank-Arena)

19.00 Ukrayna – Belçika (Stuttgart MHPArena)

22.00 Gürcistan – Portekiz (Gelsenkirchen Veltins Arena)

22.00 Çekya – TÜRKİYE (Hamburg Imtech Arena)

SON 16 TURU

29 Haziran – 2 Temmuz

ÇEYREK FİNAL

5-6 Temmuz

YARI FİNAL

9-10 Temmuz

FİNAL

14 Temmuz (Berlin Olimpiyat Stadı)

İlk Yorumu Sen Yaz
code
Tercüme