28 Mayıs 2024 Salı
ads
DOLAR 32.23 ₺
EURO 34.97 ₺
STERLIN 41.06 ₺
ALTIN 2,422.55 ₺
BTC 68,731.35 $
ETH 3,841.41 $
BİST 10,630.17

Hükümet istifa sloganından rahatsız oldu... Devlet Bahçeli'den seyircisiz oynansın önerisi

Beşiktaş 3361
Yayınlama: 26 Şubat 2023 Pazar 21:16 Kaynak: Haber Merkezi

Hükümet istifa sloganından rahatsız oldu... Devlet Bahçeli'den seyircisiz oynansın önerisi

Fenerbahçe tribünlerinin dünkü maç sırasında hükümet karşıtı protestosundan sonra bugün de Beşiktaş-Antalyaspor maçı öncesi tribünlerden “Hükümet istifa” sloganları yükseldi.

MHP lideri Devlet Bahçeli Twitter hesabından takımlara tepki göstererek, maçların “seyircisiz ya da gerekli tedbirler alınarak” oynanmasını istedi.

Fenerbahçe taraftarları dün Süper Lig'deki Konyaspor maçı öncesi "Yalan yalan yalan dolan dolan dolan 20 sene oldu istifa ulan" tezahüratında bulunmuştu.

Maç esnasında da Fenerbahçe tribünlerinden “Hükümet istifa” sloganı yükselmişti.

Fenerbahçe’nin ardından bugün İstanbul’da Antalyaspor ile karşılaşan Beşiktaş’ın tribünlerinden de “hükümet istifa” sesleri yükseldi.

Twitter hesabından bir açıklama yapan MHP lideri Devlet Bahçeli, “sporun kirli siyasete alet edilmesini şiddetle kınadığını” söyledi ve şunları yazdı:

“Türk futbolunu zillet ve rezalete mahkum etmek isteyenlere göz yummak, alttan almak, sessiz durmak geldiğimiz bu aşamada mümkün değildir

“Bütün kulüp başkanlarının müsabakaların ya seyircisiz ya da gerekli tedbirlerin alınarak oynanması hususunda acil ve gerekli adımları atmaları kaçınılmaz görevleridir. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir.”

Bahçeli, Fenerbahçe taraftarlarının protestosunu da “sorumsuzluk ve şuursuzluk” olarak nitelendirmişti:

“Türkiye’miz son yüzyılın en büyük deprem felaketiyle mücadele halindeyken Fenerbahçe-Konyaspor futbol müsabakası esnasında trübünden istifa sloganlarının atılması sorumsuzluk ve şuursuzluktur.”

 
İlk Yorumu Sen Yaz
code
Tercüme