Hatayspor
Giriş Tarihi : 28-10-2022 17:00   Güncelleme : 28-10-2022 17:03

Hatayspor'da Ankaragücü maçı öncesi Uğurlu kaygısı

Hatayspor'da Ankaragücü maçı öncesi Uğurlu kaygısı

Ankaragücü - Hatayspor maçına Yaşar Kemal Uğurlu'nun atanması Hatayspor tarafından tepki ile karşılandı.

Ankara Bölgesi hakemi olan ve Ankaragücü altyapısında futbol oynayan Yaşar Kemal Uğurlu'nun kritik maça atanması Hatayspor'da şaşkınlık yarattı. Hataysporlu yetkililerin, Yaşar Kemal Uğurlu atamasından rahatsız olduğu öğrenildi. 

41 yaşındaki FIFA kokartlı hakem kariyerinde daha önce bir kez Ankaragücü maçını yönetti. Uğurlu, 2020-2021 sezonunun 13. haftasında oynanan Gençlerbirliği - Ankaragücü müsabakasında düdük çalmış ve Başkent derbisi 1-1 eşitlikle sonuçlanmıştı.

"Ankaragücü altyapısında oynadım"

Yaşar Kemal Uğurlu, TFF'nin yayın organı TamSaha dergisine 2017 yılında verdiği röportajda Ankaragücü altyapısında oynadığını söylemişti. Aslen Konyalı olduğunu anlatan Uğurlu, şöyle konuşmuştu: "Sanırım Konyalı olduğumu artık herkes biliyor (gülüyor). Herhalde benden başka hiçbir hakem arkadaşımda böyle bir sorun gün yüzüne çıkmamıştır. Ben Ankara'da doğdum, Ankara'da büyüdüm, Ankaragücü'nün altyapısında oynadım ve üniversite dâhil eğitim hayatımın tamamını Ankara'da geçirdim. Bunları belirtiyorum çünkü dediğiniz gibi kamuoyunda geçen senelerde bu konudan çok söz edilmişti. Evet, aslen Konyalıyım. Babam orada doğmuş ve nüfus kütüğümüz de Konya'da. Konya'da bazı akrabalarım yaşıyor ve her Türk vatandaşı gibi ben memleketinden onur duyan, bununla beraber alın terinin değerini bilen biriyim."

Kaynak: Ajansspor

 
AdminAdmin