21 Mayıs 2024 Salı
ads
DOLAR 32.19 ₺
EURO 34.97 ₺
STERLIN 40.92 ₺
ALTIN 2,507.09 ₺
BTC 69,530.82 $
ETH 3,738.66 $
BİST 10,895.25

Hakemler kararını verdi... Maçlara çıkacaklar mı?

Trendyol Süper Lig 3559
Yayınlama: 16 Aralık 2023 Cumartesi 09:17 Kaynak: Haber Merkezi

Hakemler kararını verdi... Maçlara çıkacaklar mı?

Eski Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca'nın Ankaragücü-Rizespor maçı sonrasında hakem Halil Umut Meler'e yumruk atmasının ardından "Maçlara çıkmayacağız" diyen hakemler, nihai kararını verdi.

Eski Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca'nın Hakem Halil Umut Meler'e yumruk attığı gün maçlar süresiz olarak ertelenmişti. Hakemlerin nihai kararının ne olacağı merak konusu olurken gizem çözüldü. Türkiye Futbol Federasyonu ( TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi ile görüşme gerçekleştiren hakemler, hafta içi oynanacak maçlara çıkma kararı aldı.

HAKEMLER MAÇLARA ÇIKACAK

Büyükekşi ile görüşen hakemlerin maçlara çıkma kararı aldığı belirtildi. Hakemlerin gün içinde yazılı açıklama yaparak görüşmenin detaylarını açıklayacağı aktarıldı. Hakemler ve aileleri için bu hafta sonu yapılması planlanan organizasyon ise iptal edildi. Hakemler bu gece ya da yarın sabah evlerine dönecek.

TFF Başkanı Büyükekşi geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Süper Lig'de maçların 19 Aralık'ta yeniden başlayacağını duyurmuştu.

NE OLMUŞTU?

Trendyol Süper Lig'in 15. haftasında Ankaragücü-Rizespor maçı sonrası sahaya giren Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, maçın Hakemi Halil Umut Meler'e yumruk atmıştı. Yumruk darbesiyle birlikte Meler yere yığılırken Başkan Koca, tekme atarak Meler'e saldırmaya devam etmişti.

HAKEMLER PROTESTO BAŞLATMIŞTI

Hakem Meler'e saldırı sonrası Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği'nden hakemlere maça çıkmamaları için çağrı yapılarak "En üst kademeden alt kademeye kadar tüm hakemlerimize müsabakalara çıkmama çağrımızı buradan ilan ediyoruz. Gün hakem camiası olarak birlik olma günüdür." ifadelerine yer verilmişti.

FARUK KOCA DAHİL 3 KİŞİ TUTUKLANMIŞTI

Halil Umut Meler'e düzenlenen saldırıyla ilgili olarak Koca dahil 3 kişi tutuklanmış, 3 kişi de gözaltına alınmıştı. Koca, Halil Umut Meler ve ailesinden özür dileyerek Ankaragücü Başkanlığı'ndan istifa etmişti.

2002-2011 yılları arasında iki dönem milletvekilliği yapan Koca, üyesi olduğu AK Parti tarafından Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti. Koca, avukatı aracılığıyla verdiği dilekçeyle partiden istifa etmişti.

TFF, Ankaragücü-Rizespor maçında Hakem Meler'e saldırı yapılması nedeniyle ligleri süresiz ertelemişti.

 
İlk Yorumu Sen Yaz
code
Tercüme