Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 14-10-2023 15:11   Güncelleme : 14-10-2023 15:15

Gençlerbirliği'ne ve İlhan Cavcav'a Hırvat futbolcudan övgü

Gençlerbirliği'ne ve İlhan Cavcav'a Hırvat futbolcudan övgü

Bir dönem Bayer Leverkusen, Stuttgart, Werder Bremen ve Gençlerbirliği formaları giyen Hırvatistan Milli Takımı’nın eski futbolcusu Jurica Vranjes İlhan Cavcav ve Gençlerbirliği'ne övgü yağdırdı.

2009-2010 sezonunda Gençlerbirliği'nde forma giyen Jurica Vranjes, " Ülke olarak Türkiye'ye, Ankara şehrine ve Gençlerbirliği Kulübüne dair çok güzel anılarım var" dedi.

Werder Bremen'den maalesef kısa bir süreliğine kiralandığını ifade eden Jurica Vranjes "Kısa sürede bile şehrin tadını çıkardım. Orada Almanya'daki Türklerle, Türkiye'deki Türklerin aynı insanlar olmadığını gördüm. Türkiye'deki Türkler; centilmen, akıllı, dil bilen, her zaman yardıma hazır insanlar ve bu beni çok memnun etti. Başkanla çok fazla görüşmedim. Sadece bir kez görüştüm ama o zaman bile kulüp ve oyuncular için yaşadığını gördüm.

Thomas Doll ile bugün hala iletişim halindeyim. Thomas Doll’un, orada bulunduğum kısa sürede bile takımı çok iyi organize ettiğini ve her oyuncudan en iyi şekilde faydalandığını gördüğümü söylemeliyim. En önemli şey oyuncuların antrenmanlara her zaman gülümseyerek gelmesiydi ve o anda bir antrenör için en önemli şey buydu. O zamandan bu yana futbol çok değişti, oyuncular daha egoist oldular ve her şeyden önce kendilerine ve bireysel başarılarına bakıyorlar" dedi.

 
Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin