Ankaragücü
Giriş Tarihi : 09-09-2023 00:51   Güncelleme : 09-09-2023 00:54

Garry Rodrigues Ankaragücü neden tercih ettiğini açıkladı

Garry Rodrigues Ankaragücü neden tercih ettiğini açıkladı

Süper Lig'de bir dönem Galatasaray ve Fenerbahçe formalarını giyen MKE Ankaragücü'nün yeni oyuncusu Garry Rodrigues, kariyeri hakkında değerlendirmede bulundu.

Rodrigues, Olympiakos'tan Ankaragücü'ne transfer olma süreciyle ilgili özel açıklamalarda bulundu. 32 yıl yaşında futbolcu, '' Türkiye'den başka teklifler vardı; ama ben Ankragücü'ne gelmeyi tercih ettim; çünkü bana çok sıcak yaklaştılar. Başkan Faruk Koca çok ilgiliydi. Bana güven veren bir yaklaşımları oldu. İyi bir proje sundular. Tarihi, taraftarı büyük olan bir kulübe geldim. Türkiye'nin başkentine geldim. Ailemle birlikte kendimizi çok güvenli ve mutlu hissediyorum. Ankaragücü için yapabileceğimin en iyisini yapacağım. Bu büyük kulüpte çok güzel hatıralarım olsun istiyorum.'' dedi.

"İki kulüpte de çok iyi hatıralarım var"

Daha önce Galatasaray ve Fenerbahçe'de de forma giyen Garry Rodrigues, ''Hangi kulüpte daha mutlu oldun?'' sorusuna ise ''İkisini birbirinden ayırt edemem. İki çok büyük kulüp ve ben hem Galatasaray'a hem de Fenerbahçe'ye saygı duyuyorum. İki kulüpte de çok iyi hatıralarım var. Galatasaray'da 2018-2019 sezonunda şampiyonluk kazandık. Kupa aldık. Çok mutlu oldum. Fenerbahçe'de çok güzel anılarım oldu; ama ben şu anda Ankaragücü'nün futbolcusuyum, şimdi Ankaragücü'nde iyi hatıralar oluşturma zamanı'' şeklinde konuştu.

Garry Rodrigues'in performansı

Galatasaray'a 2016'da transfer olan Rodrigues, sarı-kırmızılı formayla 3 sezonda 78 resmi maçta 16 gol atmıştı. 2019-2020 sezonunda Fenerbahçe'de görev alan deneyimli futbolcu, 29 karşılaşmada fileleri 4 kez havalandırmıştı.
 

 
Yetginer MaydaYetginer Mayda

Admin