Galatasaray
Giriş Tarihi : 14-01-2023 15:41   Güncelleme : 14-01-2023 15:44

Galatasaray'a transfer yasağı geldi

Galatasaray'a transfer yasağı geldi

FIFA'nın Galatasaray'a Domenec Torrent, Ryan Babel, Sofien Feghouli, Omar Elabdellaoui'ye olan borcunu ödemediği gerekçesiyle transfer yasağı verdiği iddia edildi.

Transfer yasağına ilişkin gerçekler ortaya çıktı.

Spor Toto Süper Lig'de son 8 maçını kazanarak zirvedeki yerini sağlamlaştıran Galatasaray'a FIFA'dan transfer yasağı geldiğine dair haberler büyük şok etkisi yaratmıştı.

İddialara göre FIFA, Galatasaray'ın transfer tahtasını eski teknik direktör ve futbolculara hak edişlerini ödemediği gerekçesiyle kapattı.

İddialara göre Galatasaray'da Domenec Torrent, futbolcular Ryan Babel, Sofien Feghouli, Omar Elabdellaoui alacaklarını alamadı.

Konuya ilişkin iddiaların aksine Galatasaray'ın FIFA’nın getirdiği geçici yasak Domenec Torrent, Omar Elabdellaoui, Feghouli ve Ryan Babel ile ilgili değil. Torreira'nın kişisel hakları ile ilgili bir durum söz konusu. Uruguaylı futbolcunun FIFA'ya 18 bin 500 dolarlık alacağı için başvurduğu öğrenildi. 

Galatasaray, 18 bin 500 dolarlık ödemeyi dün itibariyle Torreira'nın menajerine yaptı. FIFA'nın Galatasaray'a verdiği geçici transfer yasağı 16 Ocak Pazartesi günü kalkacak.

AdminAdmin