Fenerbahçe
Giriş Tarihi : 27-11-2022 22:23   Güncelleme : 27-11-2022 22:27

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin eski futbolcusu vefat etti

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin eski futbolcusu vefat etti

Uzun yıllar Galatasaray ve Fenerbahçe'de futbol oynayan Mehmet Oğuz vefat etti.

Gençlik yılların da İstanbul Amatör Kulüplerinden olan Kadırga'da futbola başlayan Mehmet Oğuz, 60’lı ve 70’li yıllarda Galatasaray ile milli takımın en önemli isimlerindendi. Mehmet Oğuz, ünlü İngiliz Teknik Direktör Brien Birch’le Galatasaray'da üst üste 3 kez şampiyonluk yaşadı.

GALATASARAY'DAN FENERBAHÇE'YE TRANSFERİ OLAY OLMUŞTU!

"Büyük Mehmet" lakaplı Mehmet Oğuz'un Galatasaray'dan 1979-80 sezonun da Fenerbahçe'ye transfer oldu. Oğuz'un transferi o yıllar da çok konuşuldu. Mehmet Oğuz bir röportajın da, "Fenerbahçe’ye transferinizde yakın arkadaşınız Cemil Turan’ın büyük payı varmış. Doğru mu bu?" sorusuna, "Herkes transferimde Cemil’in (Turan) rol oynadığını yazdı ama transferimin sebebi, gazeteci Yavuz Bayraktar’dı. Her şeyi o ayarlamış. "demişti. Mehmet Oğuz yine son röportajın da, "Kariyerimin en huzurlu günlerini Fenerbahçe’de yaşadım diyebilirim. Alpaslan (Eratlı), Cemil, Şevki (Şenlen), iyi arkadaşlarımdı zaten. O sezon antrenörlüğümüzü yapan Şükrü Ersoy ve Ziya Şengül de bana karşı çok iyi davranmıştı." şeklinde konuşulmuştu.

KALBİNDEN RAHATSIZLANDI YOĞUN BAKIM DA VEFAT ETTİ

Büyüdüğü ve yetiştiği Kadırga'da yaşayan 73 Yaşında Mehmet Oğuz'un, geçtiğimiz günlerde evinde 3 gün kalp sorunu yaşadığı ve hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Efsane futbolcu Mehmet Oğuz'un hastane de yoğun bakımda tedavi gördükten sonra, bugün yaşamını yitirdiği ifade edildi.

 
AdminAdmin