23 Temmuz 2024 Salı
ads
DOLAR 32.91 ₺
EURO 35.85 ₺
STERLIN 42.69 ₺
G.ALTIN 2,533.84 ₺
BTC 68,341.86 $
ETH 3,557.70 $
BİST 11,172.75

Galatasaray'dan karşı hamle

Galatasaray 3237
Yayınlama: 24 Mayıs 2024 Cuma 21:28 Kaynak: Haber Merkezi

Galatasaray'dan karşı hamle

Galatasaray Fenerbahçe'nin Kerem Aktürkoğlu'nu Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği'ne şikayet etmesi sonrası karşı hamle yaptı.

Galatasaray Fenerbahçeli oyuncular Serdar Dursun, Joshua King, Bright-Osayi Samuel ve Ferdi Kadıoğlu’nun soyunma odasında küfürlü tezahüratta bulunduğunu belirterek Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilmesini istedi.

Galatasaray'dan yapılan açıklama şöyle:

19 Mayıs 2024 tarihinde oynanan Galatasaray-Fenerbahçe müsabakasının bitiminden sonra soyunma odasından paylaşılan görüntülerde Fenerbahçe futbolcuları, teknik heyeti ve diğer kulüp personelleri tarafından sportmenliğe aykırı küfürlü tezahüratta bulunulduğu görülmüştür. İlgili görüntüler Fenerbahçe futbolcusu Jayden Quinn Oosterwolde tarafından Instagram sosyal medya hesabından canlı olarak paylaşılmış ve edilen hakaretler alenileştirilmiştir.

Görüntüler incelendiğinde Fenerbahçe futbolcuları Serdar Dursun, Joshua King, Bright-Osayi Samuel ve Ferdi Kadıoğlu’nun yanı sıra Fenerbahçe kafilesinden başka kişilerin de küfürlü tezahürata eşlik ettiği açıkça ortadadır. Bu eyleme iştirak eden şahısların, Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği tarafından görüntüler dikkatlice incelendikten sonra tespit edilerek Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevklerinin gerçekleştirilmesi için bugün sabah saatlerinde kulübümüz tarafından başvuru yapılmıştır.

Sürecin yakından takipçisi olacağımız kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlk Yorumu Sen Yaz
code
Tercüme